Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64749.19
-3.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3414.21
-4.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.02
-10.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.6
-4.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Dogecoin İçin Önemli Seviye! DOGE Ne Olur?

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Dogecoin’i inceliyoruz. DOGE grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Dogecoin İçin Önemli Seviye! DOGE Ne Olur?

Herkese iyi akşamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Dogecoin yani DOGE’yi inceleyeceğiz. Grafik üzerinde önemli seviyelere değineceğim ve nasıl takip edilmesi gerektiğini açıklamaya çalışacağım. Fiyat grafiğimizi oldukça sade ve anlaşılır düzeyde teknik olarak aktaracağım fiyat analizi yazımıza başlayalım.

728×90 muhabbit - Dogecoin İçin Önemli Seviye! DOGE Ne Olur?300x250 muhabbit - Dogecoin İçin Önemli Seviye! DOGE Ne Olur?

DOGE Fiyat 28 Ocak 2022

Aşağıdaki DOGE grafiğinde yükselen kanal formasyonu bulunmaktadır. Yükselen kanal formasyonu içerisinde en düşük fiyat değerine baktığımız zaman 0,12 dolar olduğunu görmekteyiz. Diğer yandan Yükselen kanal formasyonu içerisinde en yüksek değeri ise 0.153 dolar seviyesi oldu. Şu an 0,14 dolar seviyesinde işlem görmekte.

DOGE Grafik 28 Ocak 2022

ZRgNuPTq - Dogecoin İçin Önemli Seviye! DOGE Ne Olur?
Dogecoin DOGE fiyat grafiği 28.01.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

4 saatlik zaman diliminde teknik incelemesini yapacağım DOGE grafiği TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır. Grafikte kullandığım veriler ise Binance borsasının sağladığı Dogecoin/TetherUS (DOGE/USDT) paritesine aittir. Grafiğimizin üzerinde bir adet yükselen kanal formasyonu bulunmaktadır. Yükselen kanal formasyonun alt ve üst çizgilerinden alınan tepkiler beyaz ok işaretleri yardımıyla belirtilmiştir. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

DOGE Analiz 28 Ocak 2022

Grafiğin sade ve anlaşılır olması destek ve direnç bölgelerini eklemedim. DOGE grafiğinde takip etmemiz gereken yükselen kanal formasyonunu detaylıca inceleyeceğiz. Fiyatın, kanal alt çizgisine 2, kanal üst çizgisine ise 3 teması bulunmakta. Şu an bulunduğumuz seviyede kanal alt çizgisine yaklaşması yeni bir tepki beklentisi oluşturmuş durumda. Bu seviyede yükseliş yönlü açılan pozisyonların zarar kesme seviyesi, kanal alt çizgisinin altında olacaktır.

DOGE kanal formasyonu içerisinde fiyat hareketlerine devam etmekte. Kanal formasyonun kırılması durumunda, fiyatın kırıldığı yöne doğru bir kanal boyu hareket etmesi beklenir. Grafik üzerinde kanal formasyonuna paralel iki adet trend çizgisi bulunmaktadır. Aynı şekilde grafiğinizin üzerine ekleyerek takip edebilirsiniz. Umarım şu an bulunduğumuz kanal alt çizgisinden tepki alınır ve kanal üst çizgisine kadar bir yükseliş görebiliriz.

dogecoin fiyat analizi 4 - Dogecoin İçin Önemli Seviye! DOGE Ne Olur?

DOGE Yorum 28 Ocak 2022

Dogecoin grafiğinde bulunan formasyonu yukarıda anlattım. Yükseliş eğiliminde olan formasyonda aşağı yönlü ihlal olmadığı sürece sıkıntı olmayacaktır. Sonuç olarak şu an üstünde bulunduğumuz kanal alt çizgisini bir destek bölgesi olarak düşünebilirsiniz.

Dogecoin için güncel değerlendirmem bu şekildeydi. DOGE fiyat grafiğinde gelişmeler olduğu takdirde grafiğimizi güncelleyeceğim.

Daha fazla Dogecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde DOGE/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar