Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60588.56
6.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3291.76
1.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.24
-1.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.9
3.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Dogecoin Vakfı, Ekosistemin Gelişmesi İçin 5 Milyon DOGE Tahsis Etti

Dogecoin yatırımlarını arttırıyor.

Clock
Paylaş
Dogecoin Vakfı, Ekosistemin Gelişmesi İçin 5 Milyon DOGE Tahsis Etti

Dogecoin vakfı, Dogecoin Core geliştiricilerinin ekosistemi yeni bir boyuta taşımaları için yeni bir fon hazırladığını duyurdu.

Başlangıçta eğlence amacıyla çıkarılmış olan Dogecoin, sonrasında gördüğü büyük ilgi sonrasında ciddi çalışmalara başladı. Dogecoin vakfı, 31 Aralık 2022 tarihinde bir duyuru yayımlayarak Dogecoin platformunun gelişimini desteklemek amacıyla 5 milyon DOGE (360.000 dolar) yeni fon ayarladığını belirtti.

Binance BannerBinance Banner

Dogecoin vakfına göre, 360.000 dolarlık fon, üyeler tarafından yönetilen yeni bir çok imzalı cüzdanda tutulacak. Fonu kullanmak için Dogecoin Core geliştiricileri Chromatic, Marshall Hayner, Michi Lumin, Patrick Lodder ve Ross Nicoll gibi isimlerden en az 3 tanesinin imzası gerekecek. Ayrıca bu isimler fonlar üzerinde herhangi bir hakka sahip olmayacak. Dogecoin takımı konu hakkında şunları söyledi:

“Bu cüzdanda tutulan DOGE, Dogecoin Core geliştiricilerinin katkıları büyük veya küçük ne kadar olursa olsun ekosisteme katkılarından dolayı geliştiricilere ödül olarak verilecek.”

Dogecoin Core’un her sürümü için, sürüme katkıda bulunan geliştiriciler arasında 500.000 DOGE dağıtılacak. Dogecoin takımı şeffaf olduklarını kanıtlamak için fonların tutulduğu cüzdan adresini de paylaştı. Dogecoin Core takımı ayrıca tüm harcamalar için blog yazıları yayımlayacak ve harcamları sosyal medya kanallarından duyuracak.

Dogecoin, Proof of Work sisteminden Proof of Stake sistemine geçecek mi?

Dogecoin hakkında yakın zamanlarda Proof of Stake sistemine geçecek diye dedikodular yayılmaya başlanmıştı. Ancak Dogecoin geliştiricileri bu dedikoduyu yalanladı. Geliştiriciler sadece konu hakkında bir teklif vermeyi düşündüklerini açıkladı. Dogecoin takımında mühendis olarak çalışan Lumin, dedikoduyu yayan influencerları kınadı ve Dogecoin üzerinden dedikodu ile para kazanamayacaklarını açıkladı.

16 Eylül 2022 tarihinde Ethereum’un Proof of Stake (PoS) sistemine geçmesiyle Dogecoin en büyük 2. Proof of Work (PoW) kripto parası olmuştu.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar