Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65197.16
0.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3565.74
1.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.14
1.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.9
1.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dolce & Gabanna, NFT Alanına Giriş Yapıyor!

Dolce & Gabanna “Collezione Genesi” adında bir NFT koleksiyonu çıkaracak!

Clock
Paylaş
Dolce & Gabanna, NFT Alanına Giriş Yapıyor!

Dolce & Gabbana NFT rüzgarına dahil oluyor. Genel de spor ve sanat alanında NFT’lere ilgi artmaya devam ederken, moda dünyasının önemli markalarından biri olan Dolce & Gabanna da NFT alanında kendi yerini almaya hazırlanıyor.

Dolce & Gabanna sadece dijital olarak giyilebilecek giyim ve mücevherlerin olduğu bir evren oluşturmak istiyor gibi görünüyor. Şimdilik insanların dijital olarak kullanabileceği giyim ve mücevhere para vermek biraz mantık dışı geliyor olabilir. Ama NFT’ler ilk çıktığında da çoğu insan böyle düşünmüyor muydu? Toplum olarak kabul görmeye başlayan NFT’ler artık çoğu insanın gözünde normalleşti.

728×90 muhabbit - Dolce & Gabanna, NFT Alanına Giriş Yapıyor!300x250 muhabbit - Dolce & Gabanna, NFT Alanına Giriş Yapıyor!

Dolce & Gabanna, UNXD pazarıyla ortaklaşa dokuz parçalı adı Collezione Genesi olan bir NFT koleksiyonu ile alanında öncü olup bunu değiştirmeyi düşünüyor.

Collezione Genesi ile ilgili farklı olan şey, dokuz parçadan beşinin aslında fiziksel ve “tokenize” olması, kalan dördünün ise tamamen dijital olmasıdır.

Collezione Genesi koleksiyonundan beş parçası; iki elbise, bir erkek takım elbise ve iki taçtan oluşuyor. Diğer fiziksel kreasyonlar ise Dolce & Gabbana tarafından tasarlanan ve “metaverse”de kullanılabilecek koleksiyonların dijital versiyonlarıdır.

Moda evi bu hafta sonu koleksiyonunu Venedik’teki Venice Casino’daki Alta Moda defilesinde sergileyecek. Onaylı teklif sahipleri koleksiyonu şimdi UNXD web sitesinde çevrim içi olarak görüntüleyebilir.

Screenshot 6 1200x352 - Dolce & Gabanna, NFT Alanına Giriş Yapıyor!
UNXD WEB SİTESİ

9 Eylül’de başlayacak olan açık artırmaya, on binlerce teklif sahibi şimdiden kaydoldu. Anlaşılan Dolce & Gabanna’nın yapacağı bu defile ve NFT koleksiyonu insanlar tarafından ilgi görecek gibi gözüküyor.

Moda ve NFT’ler

NFT’ler moda dünyasına uyum sağlayabilecek mi? Sağlayabilir sonuç olarak NFT’ler giderek her alanda kendine müttefikler buldu. Modada sanatla iç içe olan bir alan, bu yüzden NFT’ler moda dünyasına dahil olarak işleri başkaları için daha da heyecanlı hale getirebilir.

Tıpkı moda ve sanat dünyasında olduğu gibi, NFT’lerin tamamı koleksiyonlarla ilgilidir. NFT’ler artık yeni bir ayrıcalık düzeyi haline geldi. Ayrıca NFT’ler dijital tasarımları ve koleksiyonları son derece değerli, lüks ve benzersiz koleksiyon parçalarına dönüştürmek için iyi bir fırsat olabilir.

Fiziksel ve dijital arasında köprü kuran NFT’ler, aslında insanlara tamamen yeni bir kendini ifade etme biçimi sunuyor. Bununla birlikte yüksek moda ve pahalı ürünler almak zorunluluk değil. Aksine, ürünün değeri bir bakıma herkes tarafından değer biçildiği için lüks kültürün bir parçası olmaya ve iletişim statüsüne hitap etmiş oluyor.

NFT Dünyasında Neler Oluyor?

NFT’lerde fikir ayrılıkları yaşanmaya devam ediyor. Ancak Galaxy Digital’in patronu Mike Novogratz bunun eninde sonunda değişeceğini düşünüyor. Son zamanlarda CNBC’de konuşurken, NFT’ler değişen ve hızlı büyüyen kültürün kontrolsüz bir gücü olarak nitelendirdi.

Bu sözleri, CryptoPunk satın alımını Twitter avatarı olarak kullanarak sergileyen hip hop sanatçısı Jay-Z’yi hedef alıyor olabilir. NFT’ler, özellikle CryptoPunks pazarı da dahil olmak üzere büyük koleksiyonların canlılığını artırdı.

Haziran ayının sonuna doğru, azalan ilgi, NFT satışlarının 9 Mayıs’ta 176 milyon dolardan 15 Haziran’da sadece 8,7 milyon dolara düştüğünü gördü. Bu durum da bir çok insanı artık oyunun bittiğine inandırdı.

Bununla birlikte Bitcoin’in tekrar yükselmesiyle yeniden ilgileri üzerine çeken NFT, kendi piyasasında büyük satışlar gerçekleştirdi. Örnek olarak 24 Ağustos’ta 1.600 ETH’ye (5.3 milyon $) satılan CryptoPunk #7252.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar