Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64309.99
-3.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3183.37
-8.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.42
-9.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.7
-3.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Donald Trump Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kripto para birimlerinin “scam” olduğunu söyledi!

Clock
Paylaş
Donald Trump Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Donald Trump, kripto para birimlerinin hayranı değil. Kripto paraların hayranı olmadığını da zaten kendisi defalarca ifade etmiştir. Milyarder olan eski Amerika Başkanı Donald Trump, Fox Business “Varney & Co” ile yaptığı röportaj sırasında dijital varlıklar hakkında konuştu.

728×90 muhabbit - Donald Trump Kripto Paralar Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - Donald Trump Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Röportaj boyunca Trump, sunucu Stuart Varney’e kripto paralar hakkında, onları desteklemediğini kripto paraların bir balon olduğunu ve buna benzer kripto para karşıtı sözler söyledi. Bununla birlikte Trump sözlerine şu şekilde devam etti:

Amerika Birleşik Devletleri’nin para birimini seviyorum. Kripto paralara yatırım yapmak gerçekleşmeyi bekleyen bir felaketin önünde durmaktan farkı yok.

Bununla birlikte Fox Business, Trump’ın kripto para birimlerinin ABD para birimine zarar verdiğine bu yüzden kendi para birimimize yatırım yapmamız gerektiğine inandığını bildirdi.

Kripto Paralar Mı Yoksa ABD Doları mı?

Haziran ayında Trump, Bitcoin’i dolandırıcılık olarak nitelendirmişti. Bununla birlikte Bitcoin’in dolara zarar verdiğini söylemişti. Daha sonra Trump sözlerine şu şekilde devam etmişti:

Bu dünyanın para birimi dolar olmalıdır. Bitcoin dünya para birimi olmaya uygun değil. Kripto paraların çok ama çok yüksek düzeyde düzenlemeleri gerektiğini düşünüyorum. Kripto paralar, doların avantajını ve doların önemini ortadan kaldırıyor.

Trump kripto paraları gerçekten sevmiyor olabilir. Bununla birlikte USD geçen yıl hiç iyi performans göstermedi. Wall Street Journal Dolar Endeksi’ne (DXY) göre geçen yıl bu zamanlar aynı yerde. Not olarak endeks, doların 16 yabancı para birimine göre değerini ölçer.

Screenshot 5 1200x408 - Donald Trump Kripto Paralar Hakkında Konuştu!
Dolar Endeksi

Dolar Gerçekten Bitcoin’den İyi Mi?

USD dünyanın rezerv itibari para birimidir. Ancak USD, istikrarlı olmaktan uzaktır ve çeşitli faktörler göz önüne alındığında Trump’ın BTC için dediği gibi “potansiyel bir felaket” olarak da değerlendirilebilir.

Covid pandemisi 2020’nin başlarında başladığından beri, Federal Rezerv teşvik paketleri için trilyonlarca dolar bastı. Para sistemine ne kadar fazla nakit verilirse, her bir doların değeri o kadar düşer. Faiz oranlarının sıfır ve enflasyonun %5,4 olduğunu göz önünde bulundurursak, bu Trump’ın övdüğü dolar için iyiye işaret değil.

Geçen ay, Fed’in bilançosunun veya varlık ve yükümlülüklerinin 8 trilyon dolar olduğu ve büyümeye devam edeceği bildirildi. Bu yükümlülüklerin çoğu, merkez bankasının ayda 120 milyar dolarlık tahvil ve ipoteğe dayalı menkul kıymetler gibi varlıkları satın almak için dolaşıma çıkardığı dolar faturalarıdır.

Pandemiden tamamen kurtulmak uzun yıllar, belki de on yıllar alacak, bu nedenle gerçekleşmeyi bekleyen felaket kripto paralardan değil de fiat para birimlerinden ve merkez bankası para manipülasyonundan kaynaklanabilir.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar