Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59272.24
5.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3325.11
2.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.58
0.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $406.8
2.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Dubai Düzenleyicisi, The Sandbox Metaverse’ünde Ofis Açıyor!

Dubai teknolojik yeniliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Dubai düzenleyici kuruluşu VARA, metaverse’e adım atan ilk resmi kuruluş oldu.

Clock
Paylaş
Dubai Düzenleyicisi, The Sandbox Metaverse’ünde Ofis Açıyor!

Dubai hükümeti, yerel kripto para sektörünün gelişimi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 3 Mayıs 2022 tarihinde Dubai Sanal Varlıklar Düzenleyici Kurumu (VARA), The Sandbox metaverse’ü üzerinde bir arazi aldığını duyurdu. Alınan arazi üzerine sanal bir merkez ofisi kurulacak.

Binance BannerBinance Banner

Yapılan resmi açıklamada; VARA’in metaverse dünyasına girişi ile daha az fiziksel kaynak kullanılması ve sınırsız kitlelere erişilerek sosyal etkileşim yaratılması hedefleniyor. Buna ek olarak kurulacak ofis üzerinden; MetaHQ ile yayın yapılarak tüm geliştiriciler için deneyim ve bilgi paylaşılacak. Yapılacak yayınlar ile, genç kitlelerin ve metaverse’e ilk kez giriş yapanların yeni teknolojiye adaptasyonunun artırılması hedefleniyor.

İlginizi çekebilir: Dubai’de Bir Okul, Bitcoin ve Ethereum’u Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor!

Metaverse’e Yatırım Yapan İlk Devlet Kuruluşu

Dubai; turizm açısından dünyanın önde gelen konumlarından biri olmanın haricinde teknolojik yenilikler için de bir merkez olma niteliği taşıyor. Yapılan son duyuru ise bu niteliğin bir başka örneği. VARA; metaverse üzerinde arazi alan ilk devlet kurumu olarak kripto para sektörünün tarihine adını yazdırmış oldu.

Dubai Prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı Hamdan bin Mohammed al Maktoum, VARA ile birlikte ülkelerinin metaverse üzerinden tüm dünyaya açılacağını söyledi. Prens ayrıca tüm dünya ülkelerini global ekonomik modellerin tartışılması ve sanal varlıkların kullanımının geliştirilmesi için ülkesine davet etti.

“Dubai; merkeziyetsiz düzenleyicilik modelinde bir prototip yarattı. Uluslararası düşünce liderlerini, küresel otoriteleri ve endüstri önderlerini ülkemize davet ediyoruz. Bizlere katılın ve bilgilerimizi değiş tokuş edelim. Dinamik bir sanal varlık endüstrisi kurmak için problem çözücü olalım. Böylelikle çevresel sürdürülebilirliğimiz ve sosyal paylaşımlarımız güçlenmiş olacak.”

İlginizi çekebilir: Turizm Sektöründe Blockchain Etkisi Dubai’de Tartışıldı

Dubai Hız Kesmiyor

Dubai Dünya Ticaret Merkezi Müdürü Helal Saeed Almarri; sanal varlık teknolojilerini geleceğin küresel ekonomisi için bir öncü olarak gördüklerini söyledi. Diplomata göre VARA ile atılan bu adım modern dünyanın ana çerçevesini oluşturacak bir girişim. Dubai, kripto para ekosistemini bir bütün olarak ele alıyor ve düzenlemelerini bu bakış açısıyla gerçekleştiriyor.

Helal Saeed Almarri ayrıca The Sandbox seçimi için de açıklama yaparak The Sandbox’ın, yeni yatırımcıları çekmek için güvenli ve uygun bir platform olduğunu söylüyor.

“Küresel çaptaki ilk modern düzenleyici olma konumuna erişen VARA ile; Birleşik Arap Emirlikleri metaverse’e giren ilk yargılayıcı ve düzenleyici ülke olmayı başardı.”

Dubai; kripto para dostu şehirlerin en önde gelenlerinden olma çalışmalarına hızla devam ediyor. Başkent, birçok kripto girişimine ev sahipliği yapıyor.

Dubai hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Daha fazla Metaverse Haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar