Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66626.93
-5.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.2
-9.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.02
-18.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575
-5.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Duck Wars Bir Dizi Yeni Güncellemeyle Oyun Zevkini Katlıyor

Duck Wars oyunda rekabeti artıran, görselliği iyileştiren ve sistemi daha karmaşık ancak bir o kadar da eğlenceli hale getiren bir dizi güncellemeyle karşımızda.

Clock
Paylaş
Duck Wars Bir Dizi Yeni Güncellemeyle Oyun Zevkini Katlıyor

Duck Wars projesi piyasaya sürüldüğü Eylül 2021 tarihinden bu yana 11 milyondan fazla maça, ve günlük ortalama 3.000 oyuncuya ev sahipliği yaptı. Oyunun henüz alfa versiyonunda elde edilen bu başarı her ne kadar göz doldursa da, Waves Duck’a göre oyun genel anlamda fazla basit ve bu nedenle bir dizi güncellemeye ihtiyacı var.

728×90 muhabbit - Duck Wars Bir Dizi Yeni Güncellemeyle Oyun Zevkini Katlıyor300x250 muhabbit - Duck Wars Bir Dizi Yeni Güncellemeyle Oyun Zevkini Katlıyor

İlginizi Çekebilir: Waves Nedir?

Oyunun etrafında oluşan topluluğun bu güncellemeleri talep etmenin ötesinde bunlara ihtiyaç duyduğunu düşünen Waves Duck, Şubat 2022 tarihinde projenin yeni yol haritasını kamuoyuyla paylaşarak oyunu ne gibi değişikliklerin beklediğini bizlere duyurdu.

Bu duyuruya göre Waves Duck, Duck Wars güncellemeleri ile üç temel amacı hedefliyor: oyuncuların sayısını artırmak, oyunu daha karmaşık ve eğlenceli yapmak ve oyuncuların oyunun gidişatını ve sonunu belirlemedeki etkisini artırmak.

Duck Wars 901x600 - Duck Wars Bir Dizi Yeni Güncellemeyle Oyun Zevkini Katlıyor
Duck Wars

Duck Wars Keskin Bir Rekabete Tanıklık Etmek İstiyor

Bu amaçlara ulaşmak için oyunun getirdiği ilk güncelleme oyundaki rekabeti artırmaya yönelik oldu. Çiftliklerin çatışması konseptiyle Duck Wars, oyuncuların belirli bölgeleri sahiplenmesini ve sonrasında bu bölgeleri savunma amacıyla diğer bölgelerle savaşmasını sağlıyor. Ne kadar çok zafer elde edilirse o kadar çok bölgeye egemen olma hakkı doğuyor.

Oyunun odaklandığı bir diğer güncelleme ise oyun mekaniklerini geliştirme üzerine oldu. Orijinalinde taş-kağıt-makas’a benzer basit bir oyun mekanizmasına sahip olan Duck Wars, oyuncuların kendilerine sunulan kartlar arasında tercihler yaparak bu kartların çizdiği çerçeve içerisinde stratejiler oluşturma temeline dayanıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte oyuncular artık kendi istedikleri kartı seçme şansına sahip olacak ve böylece sınırsız sayıda strateji geliştirebilecekler. Ayrıca oyuna eklenen yeni kartların da oyun mekaniğini her zamankinden daha dinamik bir hale getirmesi bekleniyor.

Waves Duck aynı zamanda Duck Wars oyununun bir hikayesi olması üzerine de çalışıyor. Başta tamamen internet kültürü ve bu kültürün içerisinden çıkan mizah anlayışı üzerine kurulan Duck Wars, bu anlayışı bir adım ödeye taşıyarak hikayeleştirmeyi hedefliyor.

Bunlara ek olarak oyunun görseli de yeni güncellemelere uygun bir şekilde geliştiriliyor. Bu kapsamda oyunun arka planında savaş animasyonlarının yer alması, kart efektlerinin en basitinin dahi kendine özgü bir animasyona sahip olması ve ses efektlerinin oyun sürecine eklenerek oynama zevkini katlayarak artırması üzerine çalışılıyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar