Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66161.82
1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3560.38
5.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.1
2.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.8
1.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dünya Devleri İstanbul’a Geliyor! IstanBlock2020 Konferansı!

IstanBlock2020 konferansı ile birlikte blockchain devleri İstabul’da buluşacak.

Clock
Paylaş
Dünya Devleri İstanbul’a Geliyor! IstanBlock2020 Konferansı!

9-10 Nisan tarihleri arasında dünya devleri İstanbul’a geliyor. IstanBlock2020 konferansı ile birlikte blockchain devleri, İstabul’da buluşacak. Konferansa, geçtiğimiz dönemde ülkemizde en çok ilgi çeken projelerden birinin sahibi olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’da katılacak. Altay konferansta “Şehircoin” projesini ve gelecekte atılması planlanan adımları anlatacak. Aynı zamanda Bitcoin.com Yönetim Kurulu Başkanı da olan aynı zamanda Bitcoin Cash (BCH) denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Roger Ver de bulunacak. Byebit Kurucusu Ben Zhou, Neo’nun kurucusu Da Hongfe de yer alıyor.

728×90 muhabbit - Dünya Devleri İstanbul'a Geliyor! IstanBlock2020 Konferansı!300x250 muhabbit - Dünya Devleri İstanbul'a Geliyor! IstanBlock2020 Konferansı!

Gelecekte neredeyse her alana entegre olması beklenilen blockchain teknolojisi, İstanbul’da sektörün önde gelen isimleriyle masaya yatırılıp Türkiye’nin blokchain adaptasyonu konuşulacak. Konferans EAK Digital tarafından gerçekleştirilecek. Konferansta en çok dikkat çekecek projelerden birisi de “şehircoin” projesi olacak gibi gözüküyor.

Şehircoin Projesi

Türkiye’deki belediyeler arasında bu alanda ilk atılımı yapan Konya Belediyesi, IstanBlock 2020’ye katılarak, çıkarmayı planladıkları kripto para ile şehirdekilere hangi alanlarda kullanım sunacaklarını ve ne gibi faydaları olacağını detaylı bir şekilde anlatacak. 2.4 milyon kişiye ev sahipliği yapan Konya’nın “blockchain”i yayıgınlaştırmak adına bu girişimi başlattığı ve çalışmaların hızla devam ettiği Altay tarafından özellikle belirtiliyor. Proje ile ilgili açıklama şu şekilde:

Son olarak kamuoyuna açıkladığımız ŞehirCoin ile belediye varlıklarını ve sosyal program çerçevesinde sistemde yer almak isteyen paydaşların karşılığı ile rezerv fon üzerinden coin üretilecek.

Açıklamanın devamında ise oluşturulan bu coinlerin sosyal yardım projeleri çerçevesinde ödeme aracı olarak kullanılacağı belirtiliyor.

Proje ile birlikte sosyal yardımlar halka dijital olarak ulaştırılacak.

Konya Dünyaya Örnek Olabilir

EAK Digital CEO’su Erhan Korhaliller ise blockchain teknolojisinin devlerini Türkiye’ye getirmenin önemini vurgulamakta. Böylece Türkiye’ye de gelebilecek yatırımların önünün açılabileceğini belirten Korhaliller, IstanBlock 2020 Konferansı’nın Türkiye ve Konya için öneminin büyük olduğunu belirtmekte. Konferansta Celcius Network Kurucusu Alex Mashinsky, MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş ve Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek ve daha bir çok işim bir araya gelecek.

Etkinlik ile ilgili tüm detaylara buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar