Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70233.31
-1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3794.99
3.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.15
3.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618.7
3.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Dünyanın En Büyük Bitcoin Fonu GBTC, ETF Olabilir!

Grayscale’in Bitcoin Trust Fonu, ETF olabilir!

Clock
Paylaş
Dünyanın En Büyük Bitcoin Fonu GBTC, ETF Olabilir!

Dünyanın en büyük fon yöneticilerinden Grayscale, Bitcoin Trust Fonu’nu ETF hâline getirmek için bu hafta başvuruda bulunacak.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin Strategy ETF’lerini onaylamaya başladı. İlk onaylanan Bitcoin ETF’si ProShares’in Bitcoin Strategy ETF olmuştu. İlk iki gününde 1’er milyar dolarlık işlem hacmi ile rekor kıran Bitcoin ETF’si, yatırımcıların ilgi odağı oldu.

728×90 muhabbit - Dünyanın En Büyük Bitcoin Fonu GBTC, ETF Olabilir!300x250 muhabbit - Dünyanın En Büyük Bitcoin Fonu GBTC, ETF Olabilir!

ETF İçin Beklenen Zaman Geldi!

Grayscale bu ilgiden dolayı olmalı ki Grayscale Bitcoin Trust Fonu (GBTC) için ETF başvurusunda bulunacak. Grayscale’in küresel ölçekteki ETF Başkanı David LaValle, MarketWatch tarafından geçtiğimiz Çarşamba günü (27 Ekim 2021) düzenlenen sanal etkinlikte konu ile alakalı olarak bir açıklamada bulundu.

LaValle, SEC’ten onay alan Bitcoin Strategy ETF’lerine değindi. LaValle’ye göre bu Bitcoin ürünlerinin onaylanması, başvuruda bulunmak için mükemmel zamanın geldiğini gösteriyor. Ayrıca LaValle, şirketin bu hafta başvuru yapmayı planladığını ifade etti.

“SEC için Bitcoin vadeli işlem ürünlerinin sorun olmaktan çıktığını görmekteyiz. Bu da spot tabanlı ürün başvurularına sıcak bakacakları anlamına gelebilir.”

Yaklaşık 53 milyar dolar değerinde bir varlığı yöneten dev fon yöneticisinin sadece GBTC fonunda 39 milyar dolara yakın varlık olduğu bilinmekte. Dünyanın en yüksek hacimli Bitcoin yatırım ürünü olan GBTC’nin ETF olarak onaylanması için en az 240 günlük bir süre geçmesi gerekiyor. Çünkü SEC’in ETF başvurularını inceleme süresi 240 gün olmakta. Bu nedenle de Grayscale bu hafta ETF başvurusunda bulunması hâlinde Bitcoin ETF’sini en yakın 2022 yılı Temmuz ayında piyasaya sürebilir.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar