Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69971.83
0.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3911.68
5.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.18
-0.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.9
-0.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Düşen Trend Çizgisini Kıran Litecoin İçin Analistten Fiyat Analizi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Düşen Trend Çizgisini Kıran Litecoin İçin Analistten Fiyat Analizi

Bugünkü fiyat analizi yazımda Litecoin yani LTC’yi inceleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde fiyat grafiğini incelediğimiz Litecoin grafiğinde olumlu gelişmeler yaşandı. Bu nedenle fiyat grafiğimizi güncelleyeceğiz ve işlem stratejisi oluşturacağız. Sizleri çok fazla bekletmeden destek, direnç ve düşen trend çizgisinden oluşan LTC grafiğimizi incelemeye başlayalım.

728×90 muhabbit - Düşen Trend Çizgisini Kıran Litecoin İçin Analistten Fiyat Analizi300x250 muhabbit - Düşen Trend Çizgisini Kıran Litecoin İçin Analistten Fiyat Analizi

LTC Fiyat 12 Ocak 2022

120 dolar seviyesindeki destek bölgesinden tepki alan Litecoin şu an 137.8 dolar seviyesinde işlem görmekte. Fiyat grafiğine baktığımız zaman 145 dolar seviyesi geçmişte sıklıkla kullanılan bir bölge olarak çalışmakta. Bu nedenle 145 dolar seviyesini yakından takip edilmeli.

LTC Grafik 12 Ocak 2022

TsbOQxJb - Düşen Trend Çizgisini Kıran Litecoin İçin Analistten Fiyat Analizi
Litecoin LTC fiyat grafiği 12.01.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Binance borsasının Litecoin/TetherUS (LTC/USDT) paritesi kullanılarak hazırlanan grafiğimiz TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır. Grafiğimiz 4 saatlik zaman dilimindedir ve grafik üzerinde bir adet yeşil düşen trend çizgisi bulunmaktadır. Düşen trend çizgisinden alınan tepkiler ise beyaz ok işaretleri ile belirtilmiştir. Ayrıca grafiğimizin alt kısmına baktığımız zaman RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

LTC Analiz 12 Ocak 2022

Litecoin fiyat grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgeleri mor alanlar ile gösterilmekte. LTC fiyat analizini hazırladığım bu saatlerde düşen trend çizgisini kırmış durumda. Bir önceki tepe bölgesinden alçak seviyede oluşan yeni tepeler düşen trend çizgisi oluşturur. Düşen trend çizgisinin kırılması fiyat açısından oldukça olumlu bir gelişme. Bu seviyede açılan pozisyonların hedef bölgesi önümüzdeki yatay direnç seviyeleri olacaktır.

120 dolar destek seviyesi ile 145 dolar direnç seviyesi arasında kırılan trend çizgimize henüz retest gerçekleşmedi. 145 dolar direnç bölgesinden tepki alması durumunda kırılan düşen trend çizgisine bir temas daha söz konusu olabilir. Bu nedenle risk/ödül oranı yüksek setup kurmak isteyenler için bu senaryo uygun olacaktır.

LTC Yorum 12 Ocak 2022

Analiz kısmında son LTC fiyat analizinde belirttiğim düşen trend çizgisini inceledim ve uygun bir setup paylaştım. 7 Ocak tarihli LTC fiyat analizimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Grafiğimizin önceki halini inceleyerek ekstra bilgi edinebilirsiniz.

Litecoin için güncel değerlendirmem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde LTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar