Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60748.6
6.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3302.8
1.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.46
-1.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.7
3.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

E-Devlet’te Blockchain Tabanlı Diijital Kimlik Dönemi Başlıyor!

Blockchain teknolojisi hayatımızın her alanında var olmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
E-Devlet’te Blockchain Tabanlı Diijital Kimlik Dönemi Başlıyor!

Blockchain teknolojisi hayatımızın her alanında var olmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) geçtiğimiz günlerde Dijital Türk Lirası Projesi’nin birinci faz çalışması olarak, ilk ödeme işlemlerinin başarılı şekilde gerçekleştirildiğini şu sözlerle kamuoyuna duyurmuştu:

Binance BannerBinance Banner

“Merkez Bankası öncülüğünde yürütülmekte olan ‘Dijital Türk Lirası Projesi’nin birinci faz çalışmaları kapsamında, Dijital Türk Lirası Ağı üzerindeki ilk ödeme işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. TCMB, teknoloji paydaşları ile birlikte yürüttüğü dar kapsamlı ve kapalı devre pilot uygulama testlerine 2023 yılının ilk çeyreğinde de devam edecektir. Yapılan testler sonucu elde edilen bulgular geniş kapsamlı bir değerlendirme raporu ile kamuoyu ile paylaşılacaktır”

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)

E-Devlet’te Yeni Bir Dönemin Kapısı Aralanıyor!

Dijital Türk Lirası Projesi gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da e-Devlet sisteminde “devrim” niteliğinde olacak yeni bir uygulamayı kamuoyuna açıkladı. Fuat Oktay’ın duyurduğu bu uygulamayla birlikte blokchain teknolojisi e-devlet uygulamasıyla entegre olmaya hazırlanıyor. Bu uygulamayla birlikte blockchain tabanlı bir giriş sistemi olan ve e-cüzdan kapsamında çalışan dijital bir kimlik ile e-Devlet’e giriş sağlanabilecek.

İlginizi Çekebilir: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanından, Dijital Para Açıklaması Geldi!

Blockchain Teknolojisi Hayatımızın Her Alanına Girmeye Devam Ediyor!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “Dijital Türkiye 2023 – 1. Toplantısı’nda” yaptığı konuşmasında konuyla ilişkili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“E-Devlet’te yeni bir devrim olacak blokchain tabanlı bir giriş sistemini ‘dijital kimliği’ getiriyoruz. E-cüzdan uygulaması kapsamında çalışacak giriş sistemi ile vatandaşlarımız blokchain ağında oluşturulmuş dijital kimliklerle e-Devlete girebilecek. Online e-Devlet’ten offline e-Devlet’e geçişin yani kullanıcılar açısından dijital bilgilerinin cep telefonlarında güvenli bir şekilde tutulabildiği bir sisteme evrilerek ilk adımlarını bugün attığımız çalışmamız gelişerek yeni kolaylıkların kapısını aralayacak.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar