Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66403.3
-6.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3192.61
-9.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.05
-18.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.3
-6.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

E-spor Takımı Tezos ile Anlaştı

Blok zinciri dünyasının E-spor platformuna hazır mısınız?

Clock
Paylaş
E-spor Takımı Tezos ile Anlaştı

Büyük E-spor takımlarından yeni bir tanesi kripto para dünyasına giriş yaptı. Misfits Oyun Grubu, blok zinciri platformu Tezos ile çok yıllık bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Diğer e-spor takımlarının sponsorluk anlaşmalarından ziyade Misfits’in anlaşması blok zinciri kullanımı üzerine. Misfits, Tezos platformunu kullanarak blok zinciri oyunları çıkaracak ve destekleyecek.

728×90 muhabbit - E-spor Takımı Tezos ile Anlaştı300x250 muhabbit - E-spor Takımı Tezos ile Anlaştı
Stanslavs tezos 1000x600 2 - E-spor Takımı Tezos ile Anlaştı

Yapılan anlaşmada Tezos, Misfits’in resmi blok zinciri ortağı olarak isimlendirildi. Misfits Gaming’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Küresel Ortaklıklar Başkanı Vas Roberts, anlaşmanın oyuncu formalarına marka yerleştirmenin yanı sıra içerik serileri ve turnuvaları içereceğini de söyledi. Ayrıca Roberts “Bu sayede bireysel topluluklarımızdaki hayranların ilgisini çekmeye ve eğitmeye yardımcı olacağına inanıyoruz.” dedi.

Misfits Gaming, League of Legends ve Call of Duty gibi çok sevilen oyunlarda yarışan şirket, 10 milyon dolarlık MSF/IO oyun geliştirme programını da MSF Tezos Geliştirme Merkezi olarak değiştireceğini açıkladı. İsmi değişen girişim ile zaten araştırılmakta olan oyun ve E-spor başlangıç programlarının yanı sıra Tezos üzerindeki başlangıç aşamasındaki girişimler de desteklenecek.

Misfits ve Tezos ortaklığı ile ayrıca 2022 yılı Ağustos ayında Tezos temelli bir platform olan Block Born kurulacak. Block Born Kıdemli Başkan Yardımcısı Will Pazos, bu platformun Misfits’in blok zinciri oyunları için pazar oluşturacak bir öncü platform olacağını söyledi.

NFT tabanlı oyun sektöründe Tezos kendine yer açıyor

Dijital varlıklar üzerine yapılan oyunlar yıllardır geliştiriliyor. Ancak dönüm noktası Ethereum tabanlı oyun olan Axie Infinity’nin tutulması oldu. Büyüttüğünüz canavarları savaştırdığınız bu oyunda şimdiye kadar 4 milyar dolardan fazla NFT işlem hacmi gerçekleşti.

Axie infinity - E-spor Takımı Tezos ile Anlaştı
Axie infinity

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Birçok klasik oyun firması NFT ve tokenlara meraklı değildi ancak Ubisoft ve GSC Game World gibi şirketlerin NFT dünyasına girmesiyle fikirleri değişmeye başladı. Pazos, Block Born’un zaten blok zinciri oyunlarını benimsemiş oyuncuları hedef alacağını söyledi.

Pazos, blok zinciri oyuncuları için öncülük edecek bir platform yaratmak istediğini söyledi.

Block Born, geliştiriciler ile çalışarak yeni Tezos tabanlı kripto para oyunları çıkaracak. Aynı zamanda E-spor’un oyunlarda yaptığı gibi Block Born’da kripto varlıklar üzerine turnuvalar düzenleyecek ve profesyonel oyuncular yetiştirecek. Turnuvalardaki oyunlarda ‘oynadıkça kazandıran oyunlar’ dışına odaklanılacak.

Block Born platformunda ayrıca çıkacak olan Tezos oyunlarının da NFT ve token satışları olacak.

Block Born’ta, her proje için oyun geliştirme sürecinde toplanan fonların nasıl kullanıldığını gösteren bir zincir içi analiz modeli olacak. Bunun için Snickerdoodle Labs’ın teknolojisine kullanılacak.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar