Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66382.41
-0.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3209.4
0.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.52
-1.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.8
2.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

eBay Son Girişimiyle Blockchain Teknolojisini Kitlelere Tanıtmayı Hedefliyor

E-ticaret sektörünün önde gelen markası eBay ilk resmî NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. eBay bu girişimle blockchain’i tanıtmayı hedefliyor.

Clock
Paylaş
eBay Son Girişimiyle Blockchain Teknolojisini Kitlelere Tanıtmayı Hedefliyor

E-ticaret sektörünün önde gelen markası eBay ilk resmî NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Milli Hokey Ligi’nin (NHL) efsane ismi Wayne Gretsky’yi konu olan koleksiyon parçaları 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü meraklıların beğenisine sunuldu.

Koleksiyonda Gretsky’nin Sports Illustrated dergisinin kapak fotoğraflarından esinlenerek oluşturulan animasyon versiyonları yer alıyor. Dört farklı kategoriye sahip olan koleksiyonun “yeşil” parçalarından 299 adet, “altın” parçalarından 199 adet, “platin” parçalarından 99 adet ve “elmas” parçalarından 15 adet bulunuyor.

728×90 muhabbit - eBay Son Girişimiyle Blockchain Teknolojisini Kitlelere Tanıtmayı Hedefliyor300x250 muhabbit - eBay Son Girişimiyle Blockchain Teknolojisini Kitlelere Tanıtmayı Hedefliyor

Koleksiyon eBay’in pazarında satışa hazır bir halde bulunuyor. Ancak, kısıtlı sayıda üretilmiş olan elmas, platin ve altın kategorideki sırasıyla 1.500 dolar, 100 dolar ve 25 dolar değerindeki eserler şimdiden tükendi.

eBay’den gelen açıklamaya göre koleksiyon çevreye duyarlı bir NFT platformu olan OneOf ile iş birliği içerisinde gerçekleştirildi. OneOf, sürdürülebilir NFT koleksiyonları üretebilmek için verimli enerji kullanan blockchain’leri destekliyor.

OneOf CEO’su Lin Dai koleksiyonun hedefini şu sözlerle açıkladı:

“NFT satın almak, satmak veya koleksiyonu yapmak için kripto para uzmanı olmanıza gerek yok. OneOf ve eBay dönüştürücü etkiye sahip Web3 teknolojisini kripto paralardan bihaber 100 milyon kullanıcının erişimine açıyor.”

Aslında eBay’in NFT geçmişi 2021 senesine uzanıyor. O dönemde NFT listelerini aktif hale getiren eBay, gerekli olan blockchain teknolojisini pazarına entegre etmemişti.

ebay kripto para ile odemeleri kabul edecek 2 - eBay Son Girişimiyle Blockchain Teknolojisini Kitlelere Tanıtmayı Hedefliyor
eBay

eBay NFT Koleksiyonu Polygon Üzerinde Yer Alıyor

Yeni koleksiyondaki NFT’ler Polygon üzerine mint edildi ve OneOf üzerinden ikincil ticarete açılabiliyor. Şimdiye dek çok az sayıda NFT OneOf üzerinden ikincil olarak satışa sunuldu. Yalnızca üç kullanıcı platin tokenlarını 199 dolar fiyatından satışa sunarken, bir kullanıcı da altın NFT’sini 69 dolara satışa çıkardı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Platformun bu girişimine dair konuşan eBay’in Başkan Yardımcısı Dawn Block, NFT’lerin koleksiyon dünyasında bir “devrim” yarattığını dile getirdi.

“OneOf ile ortaklığımız sayesinde eBay artık NFT’leri dünyanın her yerindeki yeni nesil koleksiyoncular için erişilebilir bir hale getirdi. Bu girişim bizim eBay’in alıcı ve satıcılardan oluşan topluluğuna tutkuyla oluşturulmuş yüksek değerli ürünler sunmaya yönelik kararlılığımız sayesinde gerçekleşti.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar