Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67325.99
-3.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3774.06
1.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.52
-5.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.3
-3.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Echidna Finance Platypus Factory Pool ile Kullanıcılarının Karşısına Çıkıyor

Echidna Finance, stableswap platformu Platypus’un “Factory Pool” adını verdiği yeni havuzunu kullanıcıları ile bir araya getiriyor.

Clock
Paylaş
Echidna Finance Platypus Factory Pool ile Kullanıcılarının Karşısına Çıkıyor

Echidna Finance, stableswap platformu Platypus’un “Factory Pool” adını verdiği yeni havuzunu 31 Mayıs 2022 günü kullanıcıları ile bir araya getiriyor.

İlk olarak 22 Mayıs 2022’de “Factory Pool” projesinin duyurusunu yapan Platypus’un, bu havuzda maksimum riskli stablecoinlere yer vereceği öğrenildi. Havuzda $H20, $MONEY ve $TSD’nin listelenmesi bekleniyor.

728×90 muhabbit - Echidna Finance Platypus Factory Pool ile Kullanıcılarının Karşısına Çıkıyor300x250 muhabbit - Echidna Finance Platypus Factory Pool ile Kullanıcılarının Karşısına Çıkıyor

Nisan 2022 tarihinde zamana göre test edilmiş stablecoinleri daha riskli stablecoinlerden ayırmak için kolları sıvayan platform, Alternatif Havuz projesi ile gündeme gelmişti. Risk yönetimi ile kullanıcılara daha fazla seçenek sunmayı hedefleyen platform, bu hedef doğrultusunda havuzlarını kategorize etmişti. Bu kategorizasyon neticesinde Ana Havuz’da yerleşik ve zaman içerisinde test edilmiş stablecoinler, Alternatif Havuz’da görece yeni ve riskli stablecoinler, Factory Havuz’da ise maksimum riskli stablecoin’ler yer almıştı. 

Factory Havuz, diğer iki havuzdan farklı olarak herhangi bir yükseltme seçeneğine sahip değil ve faizi de yalnızca Ana Havuz’dan elde edebiliyor. Havuzda yer alan stablecoinlerin tümü USDC’ye endeksli, ancak havuzda fiyat oracle’ı bulunmuyor. Factory Pool’da yer alan $H20, $MONEY ve $TSD protokollerinin üçünün de ilgili havuzlarına teşvik ödülü sağlaması bekleniyor.

FT25tXZaUAIJ2YV 1067x600 - Echidna Finance Platypus Factory Pool ile Kullanıcılarının Karşısına Çıkıyor
Defrost Finance

Echidna Finance Platypus Factory Pool’da $H2O’yu Listeleyecek

Defrost Finance tarafından piyasaya sürülen $H2O 1:1’den USD’ye sabitlenmiş, bir kasada farklı LP tokenlarını veya havuz tokenlarını stake ederek basılabilen ve aşırı teminatlı bir stablecoindir. $H2O’nun istikrarına herhangi bir merkezi otorite aracı olmaz ve ödeme gücü de herhangi bir merkezi otoriteye bel bağlamaz. Bol likiditeye ve piyasa değerine sahip LP tokenları veya havuz tokenları, $H2O’yu üretmek için teminat olarak kullanılabilir. 

Bu, şu an piyasada yer alan tüm $H2O tokenlarının Defrost akıllı sözleşmelerinde yer alan kasalardan üretildiği anlamına gelir. $H2O, diğer herhangi bir kripto para birimiyle aynı şekilde kullanılır. Diğer bir deyişle, herhangi birine serbestçe gönderilebilir, diğer varlıklar ve hizmetler için ödeme olarak kullanılabilir, ve piyasa hareketliliğine karşı güvence olarak tutulabilir.

$H2O, aşırı teminatlıdır. Farklı LP tokenlarının farklı teminat oranı gereksinimleri vardır. LP tokenlarının teminat türleri, lansmandan önce seçilecek ve ek teminat türleri, topluluk tarafından belirlenen yönetişim tarafından kararlaştırılacaktır. Ek LP tokenları, örneğin Dexes’deki havuz tokenları, ödünç verme protokolleri ve diğer faiz getiren tokenlar gibi nispeten istikrarlı bir değere sahip kanıtlanmış güvenli protokollerden gelir.

Avalanche üzerinde çapraz zincirlenen LP tokenları işlevsel olarak kabul edilir. Bu tokenlar kripto para dünyasında likiditeyi artırmaya yarar. $H2O’nun çapraz zincir işlevi, merkeziyetsiz bir platform olan Wanchain’in çapraz zincir teknolojisi tarafından desteklenmektedir.

FT26nF3agAAX2uu 1200x600 - Echidna Finance Platypus Factory Pool ile Kullanıcılarının Karşısına Çıkıyor
Moremoney

$MONEY de Platypus Factory Pool’unda Yer Alacak

Moremoney tarafından piyasaya sürülen $MONEY, USD’ye endekslenmiş bir stablecoindir. $MONEY; AVAX, JOE, ETH, QI ve Trader Joe  ve Pangolin LP dahil olmak üzere bir dizi kripto varlık tarafından desteklenir. $MONEY, diğer stablecoinler ile birlikte ya da DeFi’da takas edilebilir ve AMM’lerde likidite için eşleştirme, borçlanma teminatı, tokenlar için bağlama veya bir değer deposu olarak tutulur.

Protokolün stablecoini, kullanıcıların yatırdığı teminatın yanı sıra teminatla kazanılan faiz ve farming ödülü ile desteklenir. Merkeziyetsiz borsalar kullanılarak diğer istikrarlı ve istikrarlı olmayan varlıklar için alınıp satılabilir. $MONEY, USD ile pariteyi korumak için tasarlanmıştır. 

Basılma ücretleri de dahil olmak üzere krediler kullanıcı tarafından çekilen miktarı aştığından, kredi geri ödemesi stablecoin için sabit bir talep akışı olarak hizmet eder ve destek değerinin ötesinde piyasa mekaniği aracılığıyla fiyat için destek sağlar. 1 MONEY < 1 USD olması durumunda, kullanıcıların krediyi geri ödemek için açık piyasadan $MONEY satın almaları cazip hale gelir.

Arbitrajcılar ayrıca, sabit fiyatın altına düştüğünde piyasada $MONEY satın alarak ve sabitlendiğinde yeniden satarak ABD doları sabitinin korunmasını sağlar. $MONEY‘nin 1 USD sabitinin üzerinde olduğu durumda ise bunun tam tersi gerçekleşir. 

FT25CXxaAAURi5j 583x600 - Echidna Finance Platypus Factory Pool ile Kullanıcılarının Karşısına Çıkıyor
TSD

AVAX Teminatlı TSD Platypus’ta!

Teddy Cash tarafından piyasaya sürülen $TSD, teminat olarak $AVAX’ı kullanan ve yine AVAX’a karşı faizsiz kredi çekmeyi sağlayan merkeziyetsiz bir borçlanma protokolüdür. Krediler TSD olarak ödenir ve minimum %110 teminat oranını korumaları gerekir.

Teminata ek olarak, krediler bir İstikrar Havuzu tarafından ve bir nevi “son çare garantörü” işlevi gören diğer borçlular tarafından güvence altına alınır. 

Bir protokol olarak Teddy Cash, denetlenemez, değişmez ve yönetimden muaftır. 26 Ağustos 2021’de piyasaya sürülen protokok, Snowball DAO’da yer alan birçok projeden biridir.

Teddy Dollar (TSD) ayrıca Avalanche ağındaki AVAX’ı teminat olarak kullanan ilk stablecoindir. 

Platypus, varlıklar arasındaki alışverişi kolaylaştırmayı amaçlayan derin bir likiditeye sahip, baskın bir stableswap’tir. Stableswap açık kaynaklı ve tek-taraflıdır (single-sided). Ayrıca düşük slipaj, yüksek ölçeklenebilirlik ve iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmak olarak belirlenen üç önemli kritere de sahiptir. Yalnızca stable varlıklar söz konusu olduğunda değil, birden fazla “köprü” arasındaki likidite problemlerini çözmekte de stableswap’in oldukça etkili olacağı öngörülmektedir.

Echidna Finance, PTP getirilerini artıran bir protokol. Proje her kullanıcıya mümkün olan en yüksek PTP getirisini sunmayı hedeflerken aynı zamanda dezavantajları da minimize ediyor. Örneğin, Echidna Finance Platypus üzerindeki farming uygulamalarından mümkün olan en yüksek getiriyi elde eder ve Platypus üzerindeki farming uygulamasını basitleştirir.

Echidna dApp: https://app.echidna.finance/

Echidna Twitter: https://twitter.com/echidna_finance

Echidna Medium: https://medium.com/@echidnafinance

Echidna Telegram: http://t.me/echidnafinance

Echidna Discord: discord.gg/YaH8yP4X3D

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar