Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66663
0.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3622.8
1.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.15
0.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $611.4
0.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

El Salvador Başkanı Bitcoin için bir Tahmin Yaptı!

Nayib Bukele’den ilginç bir fiyat tahmini geldi!

Clock
Paylaş
El Salvador Başkanı Bitcoin için bir Tahmin Yaptı!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, IMF’nin ülkesine dair verdiği demecin hemen ardından Bitcoin ile ilgili bir fiyat tahmini yaptı.

Bitcoin’in Arzı Sadece 21 Milyon!

31 Ocak 2022 Pazartesi günü Bukele, Twitter hesabından paylaştığı bir gönderide, Bitcoin’in sadece 21 milyon adetlik kısıtlı arzına dikkat çekti. Bukele’ye göre bu nadirlik dolayısıyla Bitcoin, ilerleyen zamanlarda ciddi bir fiyat artışı yaşayabilir.

728×90 muhabbit - El Salvador Başkanı Bitcoin için bir Tahmin Yaptı!300x250 muhabbit - El Salvador Başkanı Bitcoin için bir Tahmin Yaptı!

Bukele konu hakkında şunları söyledi:

Dünyada 50 milyondan fazla milyoner var. Bu kişilerin her biri en az 1 BTC’ye sahip olmak istese bile, piyasada yeteri kadar BTC yok. Bu durum Bitcoin’in fiyatını çok ciddi anlamda yükseltebilir.

El Salvador Hükümeti IMF’den Uyarı Aldı!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde IMF, El Salvador’u finansal istikrar ve tüketicinin korunması konusundaki riskler dolayısıyla uyarmıştı. IMF’ye göre El Salvador’un BTC’yi yasal para birimi olarak ilan etmesi, ülkeye bazı konularda sıkıntı yaşatabilir.

30 günlük BTC chart 1200x534 - El Salvador Başkanı Bitcoin için bir Tahmin Yaptı!
Bitcoin’in 30 Günlük Grafiği

Bunun yanı sıra, geçtiğimiz günlerde BTC’nin fiyat hareketi ile birlikte El Salvador, kripto para birimi konusunda zarara uğradı. Bildiğiniz gibi El Salvador, ilk BTC alımını 6 Eylül 2021tarihinde 52.000 $ civarından gerçekleştirmişti. Ayrıca hükümet 27 Ekim 2021tarihinde 58.000 $ civarından yine BTC aldığını açıklamıştı. Bu yılın kasım ve aralık ayında da BTC alımına devam eden hükümet, görünüşe göre BTC alımını sürekli bir hale getirecek.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar