Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69270
-0.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3850.59
4.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.32
-0.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.1
-1.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

El Salvador, Bitcoin’den Elde Ettiği Kâr ile Okul Yapacak!

El Salvador BTC’den elde ettiği kârları harcamaya devam ediyor!

Clock
Paylaş
El Salvador, Bitcoin’den Elde Ettiği Kâr ile Okul Yapacak!

El Salvador hükümeti, Bitcoin’den elde ettiği kâr ile okul inşa edeceğini açıkladı.

Devlet Başkanı Nayib Bukele‘nin açıklamalarına göre devletin Bitcoin’den elde ettiği kârlar, 20 adet okulun yapılması için kullanılacak.

2 Kasım tarihinde Cumhurbaşkanlığı Basın Sekreteri, şu şekilde bir açıklama yaptı:

728×90 muhabbit - El Salvador, Bitcoin'den Elde Ettiği Kâr ile Okul Yapacak!300x250 muhabbit - El Salvador, Bitcoin'den Elde Ettiği Kâr ile Okul Yapacak!

Bu proje başladığında, BTC hesabımızda ciddi bir kâr elde edememiştik. Şimdiyse hedeflerimize ulaştık ve 20 okulun yapılmasına karar verdik.

Ayrıca sekreter, elde edilen kâr ile insanlara fayda sağlamaya devam edeceklerini ve yeni projeleri için vergi gelirlerine dokunmayacaklarını söyledi.

Yerel bir haber ajansı, 20 yeni okulun “Yeni Okulum” programı için planlanan 400 okulun bir parçası olduğunu bildiriyor. Bildiğiniz gibi Ekim 2020’de CABEI, eğitim teşviki için El Salvador’a 200 milyon $’lık bir finansman sağlamıştı.

Ekim ayının ortalarında Başkan Bukele, Sal Salvador’da yeni bir veteriner kliniği kurmak için Bitcoin fonundan 4 milyon $ harcadığını duyurmuştu.

El Salvador’un Bitcoin Yasası, 7 Eylül tarihinde resmi olarak yürürlüğe girdi. Ancak daha öncelerde bildirdiğimiz gibi resmi cüzdan Chivo’nun tutarsız hareketleri, bu durumu zorlaştırdı.

El Salvador BTC’den Kâr Ediyor!

28 Ekim tarihinde El Salvador, 420 adet BTC alarak toplam BTC miktarını 1.120 BTC’ye getirdiğini açıklamıştı. Anlık kur üzerinden hesaplayacak olursak, 1.120 BTC 70.5 milyon $ değerinde.

El Salvador’un Bitcoin satın alımlarını takip eden bir Twitter profili, ülkenin şu ana kadar 12 milyon $‘lık kâr elde ettiğini bildiriyor.

Ayrıca bu hesap, hükümetin BTC teşviklerini de takip ediyor. Profilin bildirdiğine göre 9 Temmuz tarihinde El Salvador vatandaşlarına verilen 30 $’lık BTC, 38 $ değerine ulaştı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar