Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65933.97
-1.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3475
0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.33
-2.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.8
0.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

El Salvador, Yazılım Firması AlphaPoint ile Anlaştı!

Clock
Paylaş
El Salvador, Yazılım Firması AlphaPoint ile Anlaştı!

El Salvador’un resmi cüzdanı Chivo son zamanlarda çok fazla hata vermeye başladı. Kullanıcılar hataları müşteri hizmetlerine bildirdi ancak sonuç alamayan kişiler şikayetlerini Twitter üzerinden duyurmaya başladı.

Birkaç gün önce yaptığımız haberde bu şikayetlerden bahsetmiştik. Kısaca özet geçersek bildirilen hatalar; yasaklanmış hesaplar, başarısız işlemler ve kişilerin adına açılmış asılsız hesaplar üzerinde yoğunlaşıyor.

728×90 muhabbit - El Salvador, Yazılım Firması AlphaPoint ile Anlaştı!300x250 muhabbit - El Salvador, Yazılım Firması AlphaPoint ile Anlaştı!
https://twitter.com/Josequi75/status/1476932549582766081?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1476932549582766081%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmuhabbit.com%2Fel-salvadorun-chivo-cuzdani-hakkinda-sikayetler-gelmeye-devam-ediyor%2F

İlginizi çekebilir: El Salvador’un Chivo Cüzdanı Hakkında Şikayetler Gelmeye Devam Ediyor

Bu şikayetlerin çoğalmasından sonra El Salvador hükümeti ABD yazılım şirketi AlphaPoint ile anlaşma yapıldı. AlphaPoint, Chivo cüzdanı ve Lightning Network üzerinde çalışmalar yaparak hataları düzeltecek.

Aslında AlphaPoint şirketi Chivo cüzdanı üzerinde çalışmaya 2021 Aralık ayında başladı. Aralık ayındaki çalışmasında kullanıcı arayüzü, bazı küçük hataları ve Lightning Network üzerine güncellemeler yapmıştı.

AlphaPoint destek olmaya hazır

Chivo cüzdanı merkezi bir cüzdandır. Kullanım hakları ve içindeki fonlar El Salvador hükümetinin elinde bulunmaktadır. AlphaPoint şirketi 2021 yılı Aralık ayında yaptığı güncellemeler ile Chivo cüzdanını daha kullanıcı dostu bir hâle getirdi.

Şirketin diğer çalışmaları Lightning Network üzerine ağırlık verecek. AlphaPoint kurucu ortağı ve CEO’su Igor Telyatnikov konuyla alakalı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

AlphaPoint, QR ve Lightning Network adresleri üzerinden neredeyse anlık gerçekleşen işlemlerde; işlem hızının artırılması ve düşük ücretli Bitcoin işlemleri yapılması için Lightning Network entegrasyonunu geliştirdi

Alphapoint’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Vadim Telyatnikov ise konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Lightning Network’te her boyuttan Bitcoin işlemlerine izin veriliyor. Tek bir satoshi (0.00000001 BTC) dahi yollayabilirsiniz. Bu düzenli diğer ağlarda mümkün değildir. Çünkü çok fazla işlem ücreti kesiliyor.

Lightning Network - El Salvador, Yazılım Firması AlphaPoint ile Anlaştı!
Lightning Network

Lightning Network Nedir?

Lightning Network, maliyetleri düşürürken Bitcoin işlemlerini hızlandıran “ikinci katman bir çözüm” dür. İnsanların günlük işlemlerde Bitcoin harcamasına yardımcı olması planlanıyor.

Lightning Network hızlı arama listesine benzetiliyor. Yani tek bir işlemi tamamlamak için ağdaki tüm işlemleri kaydetmeye gerek yok. Başka bir deyişle ağdaki tüm işlemleri kaydetmek yerine, Bitcoin’in zincirine başka bir katman ekliyor. Bu ilave katman üzerinde iki taraf arasında ödeme kanalları oluşturmalarını sağlıyor.

Kanal üzerinde sadece iki kişi olduğu için, işlemler neredeyse gerçek zamanlı biçimde tamamlanıyor ve ücretler de çok düşük, hatta sıfır oluyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar