Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63235.61
-4.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3087.19
-5.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.48
-6.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547.9
-5.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

El Salvador’dan Madencilik İçin Büyük Adım!

El Salvador, %100 yenilenebilir enerji ile madencilik yapacak!

Clock
Paylaş
El Salvador’dan Madencilik İçin Büyük Adım!

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, kripto para planları dahilinde, jeotermal bir enerji şirketinin Bitcoin madencilerine belirli tesisleri sağlaması konusunda çağrıda bulundu.

Başkan, Çarşamba günü attığı bir gönderide devlete ait enerji şirketi LaGeo’nun başkanı Mynor Gil’e, Bitcoin madenciliğini çok ucuz, temiz ve yenilenebilir bir şekilde yapılabilmesi için talimat verdiğini belirtti.

728×90 muhabbit - El Salvador'dan Madencilik İçin Büyük Adım!300x250 muhabbit - El Salvador'dan Madencilik İçin Büyük Adım!

Firma, San Vicente ve Chinameca‘da yeni tesisler inşa edeceğini duyurarak, El Salvador’da Ahuachapán ve Berlín bölgelerinde bulunan iki jeotermal enerji santralini işletiyor.

El Salvador Jeotermal Enerji ile Bitcoin Madenciliği Yapacak!

Ülkenin enerjisinin yarısından fazlası yenilenebilir enerji kaynaklarından geliyor. Bununla beraber El Salvador, 23 aktif yanardağa ev sahipliği yapıyor. Raporlara göre, El Salvador’un jeotermal güç potansiyeli ise 644 MW’a yakın olduğu belirtilmekte. Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index‘e göre, Bitcoin yılda 116.7 TW/h’den fazla enerji tüketiyor.

El Salvador’un madencilik çözümü, Bukele’nin son birkaç gündür yaptığı açıklamalar ile doğru orantılı bir şekilde ilerliyor. Geçen hafta sonu Miami’deki Bitcoin 2021 konferansında El Salvador başkanı, ülkede Bitcoin’i yerel para birimi yapmak için bir yasa tasarısı sunacağını belirtmişti. Başkanın bu arzusu, dün mecliste üstün bir çoğunlukla kabul edildi.

An itibarıyla Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %7 civarı artarak 36.820 $ civarından işlem görüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar