Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64258.28
-0.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3507.05
-0.41%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.36
-1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.7
-0.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

El Salvador’dan Yenilenebilir Enerji ile Kripto Madencilik Atılımı

El Salvador’un ilk kripto madencilik havuzu olan Lava Pool başlatıldı.

Clock
Paylaş
El Salvador’dan Yenilenebilir Enerji ile Kripto Madencilik Atılımı

Salvador merkezli yenilenebilir enerji firması Volcano Energy ve kripto madencilik yazılım sağlayıcısı Luxor Technology, El Salvador’un ilk kripto madencilik havuzu olan Lava Pool‘u başlattı. Lava Pool, Bitcoin madenciliği yapmak isteyenlere ülkenin zengin jeotermal enerji kaynaklarını kullanma fırsatı sunuyor.

728×90 muhabbit - El Salvador'dan Yenilenebilir Enerji ile Kripto Madencilik Atılımı300x250 muhabbit - El Salvador'dan Yenilenebilir Enerji ile Kripto Madencilik Atılımı

Volcano Energy, bu iş birliği kapsamında ve Lava Pool aracılığıyla sadece Bitcoin madenciliği yapacak ve elde edilen gelirin %23’ünü El Salvador hükümetine kamu-özel sektör ortaklığı girişimi olarak aktaracak. Bu, ülkenin kripto ekosisteminin gelişimine katkı sağlayacak önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin Fiyatlarındaki Oynaklığı Azaltma Hedefi

Luxor Technology COO’su Ethan Vera, bu iş birliğiyle Bitcoin fiyatlarındaki oynaklığı azaltmaya ve riski yönetmeye yardımcı olacak bir Hashrate Forward Marketplace‘in geliştirileceğini ifade etti.

El Salvador’un Lava Pool madencilik girişimi, ülkenin bol yenilenebilir enerji kaynaklarını Bitcoin madenciliği ile birleştirme amacı taşıyor. Bu, özellikle uzak bölgelerde elektrik kesintilerini dengeleme kapasitesi ve yeni enerji projeleri için gelir yaratma potansiyeli sunabilir.

Ayrıca El Salvador hükümeti, bu ortaklıkla elde edilen madencilik gelirini, enerji altyapısını geliştirmek ve ekonomik büyümeyi teşvik etmek için kullanmayı planlıyor.

El Salvador, 2021 yılında Bitcoin’i yasal olarak kabul eden ilk ülke oldu. Aynı yıl ülke volkanlarından jeotermal enerji kullanarak Bitcoin madenciliğine başladı ve 2022’de ise “Bitcoin tahvilleri” çıkarmayı planladığını duyurdu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar