Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67396.5
-3.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3778.63
1.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.75
-5.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.4
-3.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

El Salvadorluların Bitcoin’leri Kayboluyor! Chivo Cüzdan Güvenli Mi?

The New Scientist’in iddialarına göre, vatandaşlar Chivo cüzdanlarından Bitcoin’lerinin kaybolmasına anlam veremiyorlar.

Clock
Paylaş
El Salvadorluların Bitcoin’leri Kayboluyor! Chivo Cüzdan Güvenli Mi?

El Salvador Bitcoin konusunda bol aksiyonlu bir 2021 yılını geride bırakırken, bazı vatandaşlar yerel cüzdanlarından Bitcoin’lerinin eksildiği şikayetini dile getirdiler.

Twitter kullanıcısı bir El Salvador vatandaşının ve haftalık yayımlanan uluslararası bilim teknoloji dergisi The New Scientist‘in iddialarına göre, vatandaşlar Chivo cüzdanlarından Bitcoin’lerinin kaybolmasına anlam veremiyorlar. Yetkililer ise yerel Chivo cüzdanlarından nasıl yok olduğu anlaşılamayan 50’den fazla Bitcoin örneği topladı.

728×90 muhabbit - El Salvadorluların Bitcoin'leri Kayboluyor! Chivo Cüzdan Güvenli Mi?300x250 muhabbit - El Salvadorluların Bitcoin'leri Kayboluyor! Chivo Cüzdan Güvenli Mi?

The New Scientist dergisi iddiaları bu şekilde yorumladı:

El Salvador hükümeti şikayetlere yanıt vermedi ve hataları kabul etmedi. İnsanlar şikayetlerine cevap verilmesini istiyor. Paralarını geri almak ve bir cevap verilmesi için birkaç ay bekleyen insanlar var.

Aynı haberin devamına göre, bu sorunları sadece sıradan vatandaşlar yaşamadı. El Salvador Ulusal Sivil Polis üyesi Zaira Navas ve ülkenin Bitcoin yorumcusu olarak tanınan Rogzy de benzer sorunlar yaşadı.

Chivo Cüzdanı Güvenli Mİ?

Rogzy açıklamasında, ”Chivo cüzdanının güvenli olduğunu düşünmüyorum çünkü açık kaynaklı kod kullanılmamış, bu yüzden güvenilirliğini kimse doğrulayamaz” dedi.

Polis Zaira Navas ise, “Chivo cüzdanını ülkede çok az insan kullanıyor çünkü birçok kişi nasıl kullanıldığını hala bilmiyor” dedi.

El Salvador Devlet Başkanı Bukele, bu yıl Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesi konusunda çok yoğun çalışmalar yaptı. Ancak birçok defa engellerle karşılaştı. Bu durum elbette Bukele’nın karşılaştığı ilk engel değil.

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak seçmesi de dahil birçok haberi buradan okuyabilirsiniz.

Chivo cüzdanın güvenirliliği ve kaybolan Bitcoin’lerin devlet güvencesi altında olup olmadığı ise şu an belirsizliğini koruyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar