Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68221.61
-2.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3824.49
2.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.46
-4.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.7
-3.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

El Salvadorluların Yarısından Fazlası Bitcoin Nedir Bilmiyor!

El Salvadorluların yarısından fazlası Bitcoin’i bilmiyor!

Clock
Paylaş
El Salvadorluların Yarısından Fazlası Bitcoin Nedir Bilmiyor!

Yayımlanan bir anket sonucuna göre El Salvadorluların %54’ü, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar hakkında herhangi bir bilgiye sahip değil.

Bitcoin yasası ile tüm dünyanın gündemine yerleşen El Salvador hakkında yeni bir araştırma yapıldı. Sao Paulo merkezli Sherlock Communications ajansı tarafından yapılan araştırmaya göre, El Salvadorlu katılımcıların %54’ünün kripto para dünyası hakkında hiçbir fikri yok.

728×90 muhabbit - El Salvadorluların Yarısından Fazlası Bitcoin Nedir Bilmiyor!300x250 muhabbit - El Salvadorluların Yarısından Fazlası Bitcoin Nedir Bilmiyor!

“El Salvador’dan topladığımız veriler, kripto para birimiyle ilgili çok yüksek düzeyde kafa karışıklığı olduğunu bize açıkça gösterdi.”

Yerel bir ekonomik krizin onları kripto paraya güvenme olasılıklarını yükseltip yükseltmeyeceği sorulduğunda, katılımcıların %35’i “daha az olası” yanıtını verdiği bildirildi. Katılımcıların %28’i finansal bir gerilemenin varlık sınıfına yatırım yapmalarını “çok daha az olası” kılacağını yanıtladı. %24’ü ise ekonomik bir kriz sırasında kripto paralar ile daha fazla ilgilendireceğini ifade etti.

Yaklaşık %41’lik bir katılımcı kitlesi, olası bir ekonomik krizin kripto para ile ilişkilerinde hiçbir fark yaratmayacağını söyledi. Ankete katılanların %42’si kripto para dünyası hakkında iyi ya da kötü hiçbir fikir beyan etmeden Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etmenin ne iyi ne kötü bir fikir olduğunu savundu. Katılımcıların %31’i Bitcoin yasası hakkında olumsuz görüş bildirirken %29’u olumlu görüşe sahipti.

Bitcoin’in El Salvador’da Geleceği Yok!

Ülkede yasal para birimi olarak kabul edilen Bitcoin’in şu anki ve gelecekteki durumuyla ilgili soruya verilen yanıtlarda yine tarafsızlık veyahut kayıtsızlık seçenekleri işaretlenmişti. Katılımcıların %32’sinin konuyla ilgili hiçbir fikri yoktu, en çok verilen ikinci yanıt ise “Bu, burada geleceği olmayan bir konu” yanıtıydı.

Anketin diğer sorularına verilen cevaplar bu resmi destekler nitelikteydi. Ankete katılanların %46’sı, “Ne sizi güvenle kripto para birimlerine yatırım yapmaya iter?” sorusuna “hiçbir şey” seçeneğini işaretledi. Katılımcıların %18’i ise uygun düzenlemenin sıçrama yapmalarına yardımcı olacağını söylerken, %16’lık benzer bir kitle daha güvenilir ve kullanıcı dostu platformlara erişimin fark yaratacağını ifade etti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar