Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65702.02
-1.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3539.5
-1.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.51
-5.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.3
-0.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

El Salvador’un En Büyük Bankası Finansal Hizmetler için Bitcoin’i Destekleyecek!

Bancoagricola, dijital ödeme hizmeti veren Flexa ile yaptığı ortaklık sayesinde El Salvador’da Bitcoin ile ilgili finansal hizmetleri desteklemeye başlayacak.

Clock
Paylaş
El Salvador’un En Büyük Bankası Finansal Hizmetler için Bitcoin’i Destekleyecek!

El Salvador’un en büyük bankası olan Bancoagricola, dijital ödeme hizmeti veren Flexa ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde Bancoagricola, El Salvador’daki krediler, kredi kartları ve diğer finansal hizmetler için Bitcoin ile ilgili hizmetleri destekleyebilecek.

728×90 muhabbit - El Salvador'un En Büyük Bankası Finansal Hizmetler için Bitcoin'i Destekleyecek!300x250 muhabbit - El Salvador'un En Büyük Bankası Finansal Hizmetler için Bitcoin'i Destekleyecek!

El Salvador’da Bitcoin kullanımı çok iyi bir başlangıç yaptığını söyleyemeyiz. Bu tarz yenilikçi radikal değişimlerin biraz adapte süresi vardır. O yüzden bu başlangıç normal karşılanabilir. Bunun yanında El Salvador’daki finans kurumları yasaya uymak için ellerinden geleni yapıyorlar gibi görünüyor.

Ülkenin en büyük finans kurumu olan Bancoagrícola, Bitcoin uyumlu teknoloji çözümlerini dahil eden ilk bankalar arasında yer alıyor. Bunun yanında bankanın, dijital ödeme girişimi Flexa ile yaptığı ortaklık sayesinde altyapısını şimdiden Bitcoin hizmetleri sunacak duruma getiriyor.

Bancoargícola ve Flexa Bitcoin’i Bankalara Getirecek

Flexa tarafından paylaşılan resmi bir basın bültenine göre, her iki taraf entegrasyonunu tamamladığında, Salvadorlular Bitcoin ile temel bankacılık hizmetlerini kullanabilecek.

Başlangıç olarak Bancoagrícola, Bitcoin Yasasına en kısa sürede uyum sağlamak amacıyla krediler, kredi kartları, ticari mallar ve hizmetler için Bitcoin’i desteklemeye başlayacağını belirtti.

Chivo Cüzdanı

Hükümet, yaklaşık 1 ay önce Chivo Cüzdanını oluşturmuştu. Cüzdanı indiren tüm Salvadorlulara geri ödemesiz 30 $’lık BTC göndermişti. Chivo Cüzdanı, doğrudan herhangi bir bankaya bağlı değildir. Bunun yanında Bitcoin ile dolar arasındaki ticaretlerde işlem ücreti alınmadığı iddia ediliyor.

Ancak Bancoagrícola, entegre finansal hizmetler açısından bir adım daha ileri gitmeyi düşünüyor. Ortaklık sayesinde, Chivo Cüzdanı’nı kullanmaya gerek kalmadan, Salvadorlular Bancoagrícola’nın satış noktalarından Bitcoin alınıp satılabilecek.

Yenilik Yapanlar Sadece El Salvador’daki Bankalar Değil

Bancoagrícola, Kolombiya’nın önde gelen bankası Bancolombia’nın bir yan kuruluşudur. Bu ülkede Bancolombia, Flexa ile benzer hizmetler sunmak için kripto para borsası Gemini ile bir entegrasyon üzerinde çalışıyor.

Flexa ile entegrasyon, dünya çapında benzersiz bir yenilik olacak gibi gözüküyor. Bancoagrícola’nın COO’su Carlos Mauricio Novoa, geleceğe yönelik beklentilerden heyecan duyduklarını ve ülkede başlayan bu yeni ekonomik aşamada hizmetlerini iyileştirmeye devam etmeyi umduklarını söyledi. Bunun yanında Carlos Mauricio Novoa sözlerine şunu ekledi:

El Salvador’da, müşterilerimize Bitcoin erişimi sağlayan ve finansal katılımı artırmak için ilk finans kurumu olmaktan heyecan duyuyoruz. El Salvador’da yasal ödeme aracı olarak Bitcoin kullanan müşterilerimizin deneyimlerine öncelik vermemiz en dikkat ettiğimiz konulardan biri oldu. Uzun bir süre Flexa ile birlikte yenilik yapmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar