Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53410
3.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3157.53
3.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.88
5.71%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.6
3.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Elbistan Belediyesi Metaverse Dünyasında!

Belediyelerin metaverse dünyasına olan ilgisi her geçen gün artıyor.

Clock
Paylaş
Elbistan Belediyesi Metaverse Dünyasında!

Belediyelerin metaverse dünyasına olan ilgisi her geçen gün artıyor.

Ankara Belediyesinin başlattığı metaverse hamlesini, Mersin Belediyesi ardından Beşiktaş Belediyesi devam ettirmişti. Şimdi ise Kahramanmaraş’ın Elbistan Belediyesi metaverse dünyasıyla buluştu.

Binance BannerBinance Banner

Biliyorsunuz ki metaverse dünyasına katılan kurumsal firmalar oldukça fazla, fakat belediyeler de geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan metaverse dünyasını, yakın markaja almış durumda.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Türkiye’nin Metaverse Dünyasındaki İlk İlçe Belediyesi!

Elbistan Belediyesi, geçtiğimiz günlerde metaverse evreninde bulunan kendi arazisini satın aldığını tüm kamuoyuna duyurdu. Belediye binasının bulunduğu mevcut yerini satın alan Elbistan Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak, Türkiye’nin metaverse dünyasındaki ilk ilçe belediyesi oldu.

Belediye binasının yerini satın alan Elbistan Belediyesi, hızlıca çalışmalara başlayarak belediye binasının sanal versiyonunu oluşturdu. Binanın tasarımı konusunda ise çalışmalar devam ediyor.

Mehmet GÜRBÜZ

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şunları dile getirdi:

An itibariyle Türkiye’nin metaverse dünyasında bulunan ilk belediyesi olduk. Artık Elbistan Belediyesine metaverse dünyasında da ulaşabileceksiniz.

Mehmet Gürbüz

Belediye metaverse alanındaki çalışmalarının devam edeceğini ifade ederken şunları da ekledi:

Türkiye’de bir ilke imza attık. Ve bunun sonucunda metaverse dünyasındaki yerimizi aldık. Türkiye’de bunu gerçekleştiren ilk ilçe belediyesi biziz. Belediye binamızın sanal versiyonu oluşturuldu. Tasarım konusunda ise çalışmalarımız devam ediyor. Her şey tam olduğunda metaverse üzerinden vatandaşlarımızın isteklerini almaya başlayacağız.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar