Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53489.39
3.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3133
2.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.48
4.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.6
2.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Elliptic 87 Yeni Token’e Destek Verecek

Elliptic, artık çok daha fazla kripto para biriminin işlemlerine erişim sağlayabiliyor.

Clock
Paylaş
Elliptic 87 Yeni Token’e Destek Verecek

Bir blockchain analiz firması olan Elliptic, kripto işlemleri izleme aracına stabilcoinlerde dahil olmak üzere 87 adet yeni tokeni ekledi.

Bu Çarşamba günü açıklanan haberde Elliptic, küresel işlem hacminde tüm kripto varlıkların %97’sinden fazlasını bünyesinde kapsadığını açıkladı. Yeni eklenen tokenler ise ERC-20 tokenleri.

Binance BannerBinance Banner

Firmanın yeni destek verdiği tokenlerden bazıları, Binance USD, TrueUSD ve Dai olarak kayıtlara geçti. Ayrıca Elliptic, hali hazırda Tether (USDT), USD Coin (USDC), Paxos Standart (PAX) ve Gemini Dollar (GUSD) gibi stablecoinleri destekliyor.

Elliptic firmasının kurucu ortağı Tom Robinson konuyla ilgili, ABD dolarına endeksli stablecoinler ile birlikte, en çok kullanılan ve ticareti yapılan ERC-20 tokenleri desteklemeye odaklandıklarını belirtti.

Robinson ayrıca, “Özellikle Şubat ayının başından beri %70’lik bir artış gören stablecoin arzının 10 Milyar$’ı geçtiğini düşünürsek, böyle bir zamanda atılmış kritik bir adım olarak değerlendiriyorum.” dedi.

Artan Stablecoin Arzı

Bildiğiniz üzere, toplam stablecoin arzı tarihte ilk defa 12 Mayıs tarihinde, 10 Milyar$ barajını aşarak 10.4 Milyar$ bandına dokundu. En ünlü stablecoin olan Tether ise %85 gibi devasa bir pazar payını elinde tutarken, USDC ise %7’lik oranla Tether’in arkasında yer alıyor.

Elliptic’in bu hamlesinin altında, hizmet verdiği kripto borsalarının ve finans kurumlarının artık bu kripto birimlerinin işlemlerini izlenebilmesi yatıyor. Bu durum, kara para aklama gibi yasadışı faaliyetlerin tespit edilmesine önlenmesine yardımcı olacak.

Robinson ayrıca, Elliptic firmasının kullandığı teknoloji ve otomatik veri toplama işlemleri sayesinde sistemlerine, bir seferde birden fazla kripto para birimi ekleyebildiklerini söyledi.

Bildiğiniz üzere şirket, geçtiğimiz günlerde corona virüs pandemisi nedeniyle ekonomik zorluklar yaşamıştı. Bu nedenle, ABD ve Birleşik Krallık ofislerinde %30’luk bir iş gücü kısıtlamasına gidildi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar