Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66469.01
0.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3247.76
2.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.95
1.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.6
0.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Elon Musk: Kripto Paralar Mükemmel Değil Ama En İyi Finans Şekli!

Elon Musk, parayı bir güç sembolü olarak değil “bilgi teorisinin merceğinden” bakılması gereken bir kavram olarak değerlendiriyor.

Clock
Paylaş
Elon Musk: Kripto Paralar Mükemmel Değil Ama En İyi Finans Şekli!

Türkiye’de kripto para yasa tasarısı tartışmaları Twitter gündemine damgasını vurmaya devam ederken, dünyanın diğer ucunda Elon Musk yine sahnede! Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde TIME dergisi tarafından 2021 yılının kişisi seçildi. Şimdi onu nasıl tanımlamalıyız ya da isminin başındaki tüm etiketleri kullanmalı mıyız? Bir deneyelim…

728×90 muhabbit - Elon Musk: Kripto Paralar Mükemmel Değil Ama En İyi Finans Şekli!300x250 muhabbit - Elon Musk: Kripto Paralar Mükemmel Değil Ama En İyi Finans Şekli!

Elon Musk; SpaceX şirketinin kurucusu ve CEO’su, Tesla şirketinin CEO’su, The Boring Company şirketinin kurucusu, Neuralink ile OpenAI‘nin kurucu ortağı ve ilk eş başkanı. Tüm bunlarla beraber oldukça popüler ve aktif bir Twitter influencer’ı.

İlgilendiği konular ise, hepinizin malumu kripto paralar ve bu işi manipülasyona kadar götürdüğünü düşünenler de oldukça fazla.

Şu An İçin En iyi Para Biçimi Kripto Paralar

Gelelim Elon Musk’ın son açıklamalarına…Podcast yayıncısı Lex Fridman ile kısa süre önce yaptığı bir röportajda, dijital varlıkların şu an için tam olarak ‘ideal’ durumda olmamasına karşın yine de bugüne kadarki en iyi para şekli olduğunu söyledi. Dijital varlıklara desteğini her zaman sürdüreceğini ifade eden Musk; itibari para birimine dayanan geleneksel finansal sistemin, hükümetlerin yanlış para politikaları nedeniyle enflasyonlara yol açtığını ve bu yüzden mükemmellikten çok uzak olduğunu savundu.

2021 yılında Jeff Bezos’un servetini geçerek dünyanın hayatta olan en zengin kişisi olan Elon Musk’ın paraya bakış açısı ise oldukça ilginç. Öncelikle kripto paralarla ilgili olarak ‘insanlığı 21.yüzyıla götüren en önemli teknolojik yenilik’ yorumunu yapan Musk, parayı bir güç sembolü olarak değil “bilgi teorisinin merceğinden” bakılması gereken bir kavram olarak değerlendiriyor.

Parayı, zaman ve mekan boyunca kaynak tahsisi için bir veri tabanı olarak değerlendirin. Bu veri sistemi hangi biçimde en etkili olmalıdır?

Elon Musk

Ancak ünlü iş insanı, Bitcoin ve diğer alternatif kripto paraların henüz “ideal” olduğu konusuna katılmadı. Sadece şu ana kadar olan en iyi finans şeklidir dedi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar