Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66692
0.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3256.1
2.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.22
2.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.2
1.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Elon Musk, Kripto Paraların Çin’in Yönetim Şekline Ters Düştüğüne İnanıyor!

Elon Musk, hükümetlerin kripto para birimlerini yok edemeyeceğine inanıyor

Clock
Paylaş
Elon Musk, Kripto Paraların Çin’in Yönetim Şekline Ters Düştüğüne İnanıyor!

Tesla CEO’su Elon Musk, 28 Eylül’de gerçekleşen Kod Konferansı’nda Çin’in uyguladığı kripto para birimi yasağı ile ilgili konuştu. Musk’a göre, Çin hükümeti kripto paraları sevmiyor.

728×90 muhabbit - Elon Musk, Kripto Paraların Çin'in Yönetim Şekline Ters Düştüğüne İnanıyor!300x250 muhabbit - Elon Musk, Kripto Paraların Çin'in Yönetim Şekline Ters Düştüğüne İnanıyor!

Musk, Çin’in kripto paralara neden bu kadar sert regülasyonlar getirdiğini tam olarak açıklamadı. Musk’ın tahminine göre; Çin Komünist Partisi kripto paraların merkezi hükümet için bir tehdit oluşturduğuna inandığı için kripto paralara yasak getiriyor. Bununla birlikte Elon Musk şunları söyledi:

Benim tahminime göre kripto paralar temelde merkezi hükümetin gücünü azaltmayı hedefliyor ve bundan hoşlanmıyorlar.

Musk, kripto paraların değerli olduğunu çünkü hükümetlerin onu kontrol edemediğini düşünüyor:

Biliyorsunuz, hükümetler kripto paraların kontrolünü sağlayamıyor veya kripto paraların para veri tabanını düzenleyemiyor. Kripto paralar bu yüzden değerli.

Musk’a göre madencilik yasağı, şu anda Çin’in güney eyaletlerini rahatsız eden artan elektrik kesintileriyle de ilgili olabilir.

Kripto Paralar Yok Edilemez

Elon Musk, tek bir tweet ile piyasaya yön verebiliyordu. Bazen esprili bazen sert “tweet”lerle kripto paralar hakkında bir şeyler yazıyordu. Son zamanlarda Elon Musk eskisi gibi “twitter”da aktif değil. Tam olarak nedenini söylemese de Musk, kripto paraların uzun vadeli bir yatırım olduğuna inanıyor.

Kripto para birimlerini yok etmek imkansız gibi görünüyor. Ancak hükümetler, kripto para endüstrisinin ilerlemelerini yavaşlatabilir. Bunun dışında Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto paraları düzenlemeleri söz konusu olduğunda hiçbir şey yapmaması gerektiğine inanıyor.

Tesla’nın CEO’su sözlerini şu şekilde bitirdi:

Büyük bir kripto para uzmanı olduğumu söyleyemem. Kripto para biriminde bir miktar değer var. Mesih’in ikinci gelişi gibi veya kutsal bir şey olarak görmüyorum. Umarım kripto paralar, şu anki para sistemindeki hatayı ve gecikmeyi azaltır.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar