Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51854.42
2.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3039.77
4.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.92
3.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $381.5
1.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Elon Musk Starlink Uydusunu Ukrayna’da Aktif Hale Getirdi

Elon Musk Starlink uydusunun internet hizmetini Kiev’in talebi üzerine Ukrayna’da devreye soktuğunu duyurdu.

Clock
Paylaş
Elon Musk Starlink Uydusunu Ukrayna’da Aktif Hale Getirdi

Elon Musk Starlink uydusunun internet hizmetini Ukrayna’da devreye soktuğunu duyurdu. Uydunun Rus ordusunun iletişim kanallarına olası bir saldırısı durumunda etkili olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Elon Musk Kimdir?

Binance BannerBinance Banner

SpaceX tarafından işletilen uydu için gerekli tüm ekipmanların işgal altındaki ülkeye Elon Musk ve ekibi tarafından gönderilmesi bekleniyor. Starlink’in düşük yörüngeli uyduları, dünya çapında yüksek hızlı internet erişimi için özel bir anten ve modem kurulumu gerektiriyor.

26 Şubat 2022 Cumartesi günü Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhalio Federov Elon Musk’a işgal sonrasında destek çağrısında bulunmuştu. Musk’tan olumlu dönüt alan bakan, Starlink hizmetinin Ukraynalıların erişimine açılmasını şu sözlerle kutladı:

Starlink terminalleri Ukrayna’ya geliyor! Teşekkürler @elonmusk, Ukrayna’yı destekleyen herkese teşekkürler!

Federov aynı zamanda Ukrayna’nın Amerika Birleşik Devletleri (ABD) büyükelçisi Oksana Markarova’ya da Starlink’in aktifleştirilmesi yönündeki etkili girişimleri için teşekkür etti.

Elon Musk Starlink
Elon Musk Starlink

Elon Musk’ın Desteğine Ek Olarak Ukrayna Kripto Para Yardımları da Topluyor

Rus Devlet Başkanı Putin’in emri doğrultusunda Rusya 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya askeri saldırıda bulundu. Bu tarihten beri Rus orduları Ukrayna’nın büyük şehirlerine doğru ilerliyor. Ukraynalı yetkililer, vatandaşlar ve kripto para toplulukları ülkenin dünya ile iletişiminin kesilmesi ihtimalinden endişeleniyor.

Starlink 2,000’den fazla uyduya sahip, ancak Ukraynalıların uydu sistemini gerçekten kullanıp kullanamayacağı hala bilinmiyor.

Rus işgalinin hemen öncesinde kripto paralara yönelik yasal bir düzenleme getirmek üzerine yoğunlaşan Ukrayna, ülkenin savunma sistemleri için kripto para bağışlarına da sıcak bakıyor. Ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan ve Ukrayna ordusuna destekleriyle bilinen Come Back Alive şimdiden milyonlarca dolar değerinde Bitcoin bağışı aldı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar