Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67743.34
1.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3125.4
1.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.81
3.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.8
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Elon Musk, Uzaktan Çalışma Sistemini Eleştirdi!

Elon Musk, uzaktan çalışmanın verimli olmadığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Elon Musk, Uzaktan Çalışma Sistemini Eleştirdi!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, uzaktan çalışmanın artık Tesla çalışanları için bir seçenek olmadığını açıkladı.

728×90 muhabbit - Elon Musk, Uzaktan Çalışma Sistemini Eleştirdi!300x250 muhabbit - Elon Musk, Uzaktan Çalışma Sistemini Eleştirdi!

Musk, çalışanlarının işten atılmaması için artık iş yerinde haftalık 40 saatten fazla çalışması gerektiğini söyledi. Musk, diğer şirketleri de uzaktan çalışma uygulaması yaptıkları için eleştirdi ve bir süredir “harika bir ürün” üretemediklerini ifade etti.

Qatalog ve GitLab‘ın yaptığı araştırmalara göre, dijital sunumlar artık bir sorun olmaya başladı. Araştırmalar, uzaktan çalışanların fazla çalıştıklarını göstermek için günde fazladan 67 dakika uğraştıklarını ortaya koydu. Yani çalışanlar haftada 5,5 saat sadece fazladan çalıştıklarını göstermek için çalışıyormuş gibi gözüküyor.

Ancak yeni metaverse temalı uzaktan çalışma sistemi bunu değiştirerek yeni sorunlara sebep olacak gibi gözüküyor.

METAVERSE3 01 1200x600 - Elon Musk, Uzaktan Çalışma Sistemini Eleştirdi!

Çalışanlar, metaverse’te sürekli izlenmekten korkuyor

Metaverse teknolojisi geliştikçe yeni alanlarda kullanılmaya başlandı. Şirketler uzaktan çalışma sistemini metaverse üzerine taşıdı. Bazı şirketler, artık metaverse üzerine taşıdıkları ofisler üzerinde uzaktan çalışma şeklinde çalışmalara başladı. Ancak Expressvpn’in yayımladığı bir araştırma raporuna göre, bazı çalışanlar bu konuda endişeliler.

ABD’de 1.500 işçi ve 1.500 işverenin katıldığı anket, çalışanların %63’ünün metaverse’te çalışırken işverenler tarafından verilerinin toplanması ihtimalinden endişe duyduğunu ortaya çıkardı. Çalışanların %51’i işverenlerin gerçek zamanlı yerlerinin verilerine ulaştığına, %50’si ise gerçek zamanlı izlendiklerinden korkuyor.

Araştırmalar, bu endişeleri yaşayanların genelde 500’den fazla çalışanı olan büyük şirketlerdeki işçilerin olduğunu söylüyor. Metaverse üzerinde uzaktan çalışma üzerine başka araştırmalar da yapıldı. Coburg Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Primorska Üniversitesi ve Microsoft Research araştırmacıları, mevcut metaverse teknolojisinin hala uzaktan çalışma uygulamalarını desteklemeye hazır olmadığını buldu.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar