Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51461.09
1.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2989.76
2.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.74
2.48%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.7
1.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Elon Musk’ın da Destek Verdiği Kampanya İşe Yaradı

Geçtiğimiz günlerde elinde bulundurduğu şirket hisselerini arttıran Elliot Management, Twitter yönetim kuruluna Jack’in değişmesi ile ilgili bir talepte bulunmuştu.

Clock
Paylaş
Elon Musk’ın da Destek Verdiği Kampanya İşe Yaradı

Geçtiğimiz hafta sosyal medya devi Twitter, Jack Dorsey’nin CEO pozisyonunu kaybedeceği haberiyle çalkalanmıştı.

Bildiğiniz üzere Jack Dorsey Twitter CEO’luğunu üstlenmekte. Fakat son dönemde bu pozisyonu şirkette gerçekleşen hisse değişiklikleri ile birlikte sıkıntıya girmişti.

Binance BannerBinance Banner

Elinde bulundurduğu şirket hisselerini arttıran Elliot Management, Twitter yönetim kuruluna Dorsey’in değişmesi ile ilgili bir talepte bulunmuştu. Jack’in yerine de 4 farklı aday öneren Elliot sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

Elliot Management kurucusu Paul Singer Jack’in hem Twitter hem de Square CEO’su olması dolayısıyla tek bir yere odaklanamadığını belirtmişti. Ek olarak yılın 6 ayını Afrika’da geçirmeyi planlayan Jack’in Twitter ile yeteri kadar ilgilenemeyeceğini belirten Singer, yönetim kurulundan değişiklik talep etmişti.

Twitter Çalışanlarından Jack İçin Kampanya

Talebin ardından Jack’in CEO’luk görevini bırakmasını istemeyen çalışanlar Twitter üzerinde bir kampanya başlattı.

#WeBackJack hastagi ile başlatılan kampayada çalışanlar Jack’in neden sevdiklerini ve neden görevine devam etmesini istedikleri ile alakalı tweetler atmaya başladı. Kampanyaya Elon Musk ve bir çok ünlü isim de destek vermeyi unutmadı.

Yaratılan kampanya işe yaramış görünüyor ki, Elliot Management ve Silver Lake Jack’in görevden alınması için baskı yapmayı bırakacaklarına dair bir anlaşma imzaladı.

Fakat yine de inceleme için bir kurul toplanacağı Patrick Pichette tarafından belirtilmiş durumda.

Burada her ne kadar Jack’ten bahsediyor olsak da ki ben de Jack’i destekliyorum, Twitter da bir şirket. Bu sebeple yine de bir inceleme yapılmalı.

PATRICK PICHETTE

Jack ve Bitcoin

Kripto para topluluğu tarafından çokça sevilen Jack, Bitcoin için de fazlaca çalışmakta. CashApp ve SquareCrypto ile Bitcoin geliştirmeleri için çalışan Jack Square aracılığı ile bir “lightning network” geliştirme kiti de oluşturmuştu. Aynı zamanda CashApp ile kripto ödemelerine de aracı olmakta.

Aynı zamanda Jack, Twitter’a Bitcoin emojisi ekleyerek kripto topluluğunun kalbini bir kez daha kazanmıştı.

Kripto para topluluğu tarafında oldukça sevilen Jack’i görevden almak göründüğü kadar kolay olmayacak gibi görünüyor. Hissedarlar şimdilik geri adım atmış olsa da risk tam anlamıyla ortadan kalkmış sayılmaz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar