Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65433.64
0.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3575.4
0.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.55
1.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.5
0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Elon Musk’ın xAI Girişimi, 6 Milyar Dolarlık Fon ile Kripto Endüstrisinde Yer Edinmeye Hazırlanıyor!

Clock
Paylaş
Elon Musk’ın xAI Girişimi, 6 Milyar Dolarlık Fon ile Kripto Endüstrisinde Yer Edinmeye Hazırlanıyor!

Elon Musk’ın yapay zeka girişimi xAI’ye, yıl sonuna kadar ChatGPT’ye rakip olmak amacıyla 6 milyar dolarlık bir fon sağlandı. xAI’in Grok’u, 2024’ün sonuna kadar ChatGPT’nin bir rakibi haline gelebilir. Elon Musk’ın yapay zeka girişimi xAI, 6 milyar dolarlık bir sermaye artırımı duyurdu.

728×90 muhabbit - Elon Musk'ın xAI Girişimi, 6 Milyar Dolarlık Fon ile Kripto Endüstrisinde Yer Edinmeye Hazırlanıyor!300x250 muhabbit - Elon Musk'ın xAI Girişimi, 6 Milyar Dolarlık Fon ile Kripto Endüstrisinde Yer Edinmeye Hazırlanıyor!

xAI’nin fonlama turu Valor Equity Partners, Vy Capital, Andreessen Horowitz, Sequoia Capital, Fidelity Management & Research Company, Prens Alwaleed Bin Talal ve Kingdom Holding gibi yatırımcıların katılımıyla gerçekleşti.

xAI’ye 6 milyar dolarlık fon!

Bu tur xAI için önemli bir kilometre taşı işareti niteliğinde olup, şirketin Temmuz 2023’te başlatılmasından sadece 11 ay sonra değerini 24 milyar dolara yükseltti. Kıyaslamak gerekirse ChatGPT’nin yaratıcısı olan OpenAI’in değeri 80 milyar dolar civarında. Bu da Musk’ın xAI’inin üç katından fazla.

Musk’ın xAI’isi ise söz konusu bu fonları topluma faydalı yapay zeka sistemlerinin araştırma ve geliştirilmesini ilerletmek ve ilk ürünü piyasaya sürmek için kullanacak.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar