Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64495.99
-0.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3091.6
0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.87
1.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $563.6
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Elon Musk’tan Ekonomik Kriz Uyarısı Geldi! Enflasyonun Sebebini Açıkladı!

Twitter’ı satın alma sürecini askıya alan Elon Musk, Biden yönetimine yönelik sert açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
Elon Musk’tan Ekonomik Kriz Uyarısı Geldi! Enflasyonun Sebebini Açıkladı!

Twitter’ı alma sürecini askıya alan Elon Musk, Biden yönetimine yönelik sert açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında dünyadaki ekonomik krize değinen Musk, ABD’de trilyonlarca dolar para basılmasının büyük bir enflasyona neden olduğunu da vurguladı.

Musk :”ABD Ekonomisi Büyük Bir Resesyon İçerisinde!”

Elon Musk - Elon Musk'tan Ekonomik Kriz Uyarısı Geldi! Enflasyonun Sebebini Açıkladı!
Elon Musk

Son zamanlarda Twitter çıkışlarıyla gündemden düşmeyen Elon Musk, 16 Mayıs 2022 tarihinde katıldığı konferansta önemli açıklamalarda bulundu. Miami’de gerçekleşen konferansa görüntülü şekilde katılan Tesla CEO’su Musk, ABD ekonomisi hakkında endişe verici yorumlarda bulundu. Konuşmasında ABD ekonomisinin mevcut durumdan daha da kötüleşebileceğinin altını çizerken ayrıca ekonominin bir resesyon içinde bulunduğunu ifade etti ve ekledi:

728×90 muhabbit - Elon Musk'tan Ekonomik Kriz Uyarısı Geldi! Enflasyonun Sebebini Açıkladı!300x250 muhabbit - Elon Musk'tan Ekonomik Kriz Uyarısı Geldi! Enflasyonun Sebebini Açıkladı!

“Resesyonlar her zaman kötü olmak zorunda değildir. Ben bunlardan birkaç tanesini bizzat yaşadım. Bir balon oluştuktan sonra şişmesi zaman alıyorsa, insanlarda sermaye birikimi sistemi çalışmaz. Ve işten anlamayanlar büyük paralar kazanmaya başlar. Bu durumda insanlar gereksiz ve işe yaramayan şeyler için para harcarlar”

Musk, ABD Başkanı Joe Biden’ın yönetimine de sıcak bakmadığını da ayrıca belirtti. Daha önce Demokrat Başkanı Tesla’nın elektrikli araçlara yönelik küçümsemesini de hatırlatarak, göçmenlik politikasının da ele alınması gerektiğinin altını çizdi ve devam etti:

“Bu yönetim, pek bir şey yapmıyor gibi görünüyor”

Elon Musk:Mevcut Durum 18 Ay sürebilir”

Şu an yaşanan resesyondan da Biden yönetimini sorumlu tutan Musk açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Mevcut durumda gereksiz şirketler batıyor ancak yararlı ürünleri üreten şirketler ayakta kalabilecekler. Yararlı ürün üreten şirketlerin zor zamanlar için ayırdıkları sermayeleri zaten vardır. Günümüzde ciddi bir enflasyon var ve bu durumun sebebi trilyonlarca dolar para basılmasıdır. Şu an resesyon içindeyiz ve ben bu durumun 1 yıl ile 18 ay kadar sürebileceği kanaatindeyim.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar