Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62468
5.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3321.89
4.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.01
4.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.4
3.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

En Büyük Stabilcoin’lerin Toplam Market Değeri, Son 2 Haftada 660 Milyon Dolar Arttı

FTX çöküşünden bu yana en büyük stabilcoin’lerin toplam market değerinde, Santiment raporuna göre ilk kez yükseliş görüldü.

Clock
Paylaş
En Büyük Stabilcoin’lerin Toplam Market Değeri, Son 2 Haftada 660 Milyon Dolar Arttı

Kripto analitik platformu Santiment’e göre, en büyük 6 stabilcoin’in (USDT, USDC, BUSD, DAI, TUSD ve USDP) birleşik piyasa değeri son birkaç günde canlanma belirtileri gösterdi. Bu büyüme, FTX skandalından sonra ilk kez yaşanıyor.

Uzun süren ayı sezonunda, geçen yılın ilk çeyreğinden bu yana önemli bir düşüş yaşanmıştı.

728×90 muhabbit - En Büyük Stabilcoin'lerin Toplam Market Değeri, Son 2 Haftada 660 Milyon Dolar Arttı300x250 muhabbit - En Büyük Stabilcoin'lerin Toplam Market Değeri, Son 2 Haftada 660 Milyon Dolar Arttı

Santiment’e göre bu varlıkların birleşik piyasa değeri son zamanlarda 121 milyar doları aşarak son iki haftada 660 milyon dolardan fazla artış kaydetti.

Bu, son 18 ayda kaydedilen genel düşüşe kıyasla hafif bir iyileşme. Örneğin, en büyük stabilcoin’lerin birleşik piyasa değeri Mayıs 2022’de yaklaşık olarak 165 milyar dolardı (Terra çöküşünden önce).

Ekstra düşüşe neden olan diğer olaylar ise geçen yıl kasım ayında yaşanan FTX çöküşü ve bu baharda yaşanan ABD bankacılık kriziydi.

Bankacılık sektöründeki buhran, özellikle Circle’ı (USDC) ciddi şekilde etkiledi. CoinGecko’ya göre, stabilcoin’in piyasa değeri felaket öncesinde 44 milyar doların üzerindeydi ancak şu anda yaklaşık 26 milyar dolar seviyesinde.

Tether (USDT) tarafına baktığımızda ise, öncü stabilcoin rakiplerine karşı belirgin bir şekilde egemenliğini artırıyor. Piyasa değeri Ağustos ayının başlarında (CoinGecko’nun verilerine göre) 84.1 milyar doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar