Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64210.64
-1.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3502.72
-0.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.27
-2.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.3
-0.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Endonezya, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Girişimini Duyurdu!

Yeni girişimin 2022 yılı bitmeden faaliyete geçmesi bekleniyor.

Clock
Paylaş
Endonezya, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Girişimini Duyurdu!

Endonezya hükümeti, tüketicileri korumak ve kripto para pazarında gözetim sağlamak amacıyla 2022’nin son çeyreğinden önce ilk dijital varlık borsasını başlatmayı düşünüyor.

Deal Streat Asia tarafından kısa süre önce yayımlanan bir raporda, bu girişimin ortaya çıkmasında, kripto para birimlerine artan ilgileri artan Endonezyalıların dikkate alındığı belirtiliyor. Aslında benzer bir haber daha önce de yayımlanmıştı.

728×90 muhabbit - Endonezya, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Girişimini Duyurdu!300x250 muhabbit - Endonezya, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Girişimini Duyurdu!

Hatta, borsanın lansmanı başlangıçta 2021 için planlanmıştı ancak, sürecin karmaşıklığı nedeniyle daha sonra 2022’ye ertelendi.

Bununla ilgili olarak, ülkenin ticaret bakan yardımcısı Jerry Sambuaga, sıkı çalışmanın çoğunun tamamlandığını açıklayarak, bazı küçük sorunları çözmeyi bitirdikten kısa bir süre sonra borsanın açılacağını öne sürdü. Yetkiliye göre, borsada işlem gören kuruluşların yetkin olmasını sağlamak için son hazırlıklar yapılıyor.

Böylece, varlıklar herhangi bir borsada listelenmeden önce bazı aşamalardan geçecek. bunu ise Endonezya’nın Emtia Vadeli İşlemler Ticareti Düzenleme Kurumu “Bappebti” yapacak. Bappebti, kendilerini yatırım aracı olarak sunmak için minimum öz sermaye eşiğini karşılayıp karşılamadıkları da dahil olmak üzere, başvuran kuruluşu mevcut prosedür gereksinimlerine göre doğrulayacak.

Jerry ayrıca, NXC 2022 uluslararası zirvesinin oturumunda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Her gereksinimin, prosedürün ve gerekli adımların atıldığından emin olacağız. Bu, dikkatli olduğumuzun kanıtı. Bir şeyleri kaçırmamıza neden olabileceği için aceleci olmak istemiyoruz.”

Borsanın piyasaya sürülmesinin, daha önce Bappebti tarafından işletme lisansı verilmiş olan 25 kripto para borsası olan Endonezya’ya daha fazla kripto para şirketi ve borsa çekmesi bekleniyor.

Yeni girişim hakkında açıklama yapan Tokocrypto CEO’su Pang Xue şu ifadelere yer verdi:

“Sektör büyüyecek. Böylece daha fazla yerel proje görmeye başlayacağız.”

Yetkiliye göre, borsa tüm Endonezya kripto para topluluğu için bir katalizör olabilir ve bu da daha fazla katılımcının daha fazla kurumsal yatırımcı çekmesine yol açabilir.

Endonezya’da Kripto Para Kullanımı Artıyor

Endonezya henüz dijital varlıklar üzerinde bağımsız bir düzenlemeye sahip olmasa da, Asya ülkesi kripto varlıkları için ılımlı adımlar atmaya devam ediyor. Bappebti’nin yakın tarihli bir raporuna göre, kripto para işlemleri 2020’de 64,9 trilyon rupi seviyesinden yaklaşık olarak 1,224 oranında artarak, 2021 yılında 859,4 trilyon rupiye ulaştı.

endonezya kriptopara - Endonezya, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Girişimini Duyurdu!

Ayrıca, kripto para kullanıcılarının sayısı haziran 2022 itibarıyla 15,1 milyona yükseldi. Bu miktar geçen yılın aynı döneminde yaklaşık 7,7 milyon civarında yer alıyordu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar