Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62232.45
1.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3438.31
2.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.31
1.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.1
1.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Endonezyalı Genç, Özçekimlerini NFT Yapıp Satarak 1 Milyon Dolar Kazandı!

Eşi benzeri görülmemiş bir girişim Endonezyalı bir üniversite öğrencisi tarafından yapıldı. Ghozali, özçekimlerinin NFT’lerini satıyor!

Clock
Paylaş
Endonezyalı Genç, Özçekimlerini NFT Yapıp Satarak 1 Milyon Dolar Kazandı!

22 yaşındaki Endonezyalı Gustaf Al Ghozali, 4 yıl boyunca bilgisayar kamerasından kendi fotoğraflarını çekti. Aralık 2021 tarihinde OpenSea platformunda bu çektiği fotoğrafları NFT’ye dönüştürerek satmaya başladı. Ghozali, şu anda dolar milyoneri.

Endonezyalı Girişimci Popüler Oldu

OpenSea platformunda şu anda Ghozali’ye ait yaklaşık 930 adet NFT bulunuyor. 18 yaşından 22 yaşına kadar bilgisayar ekranının karşısında özçekimler yapan bilgisayar mühendisliği öğrencisi, bu fotoğraflar sayesinde kayda değer bir servet kazandı.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: OpenSea Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu girişimi yaparken NFT’lerinin bu kadar popüler olacağını düşünmediğini söyleyen Ghozali, yatırımcılara şu uyarıyı yapıyor:

NFT’lerimi çevirebilirsiniz ya da üzerinde oynama yapabilirsiniz ama lütfen onları kötü niyetlerle kullanmayın. Ailemi hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum, lütfen NFT’lerime iyi davranın.

Ghozali’ye ait NFT’ler, önemli fenomenlerin desteği ile bir anda patladı. İnsanlar Endonezyalı gencin NFT’lerini satın alıyorlar. Şu anda NFT’lerine ait floor price (taban fiyatı) 0.2 Ethereum’dan değer görüyor.

Daha fazla NFT haberleri için buraya bakabilirsiniz.

Artan talep, 14 Ocak 2022 tarihinde Ghozali’ye ait bir NFT’nin 0.247 ETH’ye (806 dolar) satılmasına kadar ulaştı. Ghozali, NFT’lerine açıklamalar yaparak onları “rare” (yaygın olmayan) hale getiriyor ve değerlenmesi için de hamleler yapıyor.

Ghozali NFT’leri, pik noktasına ulaştığında ise maksimum 0.9 ETH‘den satıldı (yaklaşık 3000 dolar). Ghozali koleksiyonu, 336 ETH’lik toplam ticaret hacmine ulaşırken bunun değeri ise 1 milyon dolardan fazla! Genç girişimci 14 Ocak 2022’de, ilk kez vergi ödediğini ifade eden bir Twitter paylaşımı da yaptı.

Piyasa Nereye Doğru Gidiyor?

Kripto para piyasasındaki kaygı iklimi ve durgun yapının aksine, NFT piyasası son günlerde çok canlı. NFT piyasasındaki canlılığa blockchain oyunları da eşlik ediyor. GameFi, büyük işlem hacimleri ile göz doldurmaya devam ediyor.

DappRadar verilerine göre Ethereum bazlı NFT uygulamaları 2021’in 3. çeyreğinden bu yana %43 büyüdü. Buna ek olarak, 2021’in 3. çeyreğinde NFT pazarına aktarılan para 10.7 milyar dolar iken 2022’nin ilk 10 gününde bu miktar 11.9 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar