Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65750.19
-1.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3413.71
-1.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.6
-5.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.8
-0.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Enjin, Metaverse Girişimi İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Oluşturdu!

Mertaverse ekosistemi gelişmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Enjin, Metaverse Girişimi İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Oluşturdu!

Enjin, planlanan metaverse gelişimini hızlandırmak için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturulduğunu duyurdu.

4 Kasım tarihinde yayımlanan bir duyuruya göre, Efinity Metaverse Fund olarak adlandırılan fon, Enjin ekosistemindeki oyun ve takas edilemez token (NFT) geliştiricilerini desteklemek için kullanılacak. Bilindiği üzere Enjin, 2021 yılının Mart ayında Polkadot ağındaki NFT’ler için bir blok zinciri olarak Efinity ekosistemini başlatmıştı. Ayrıca o dönemde şirket, kripto para birimi borsası Crypto.com tarafından yönetilen bir finansman turunda 18,9 milyon dolarlık fon toplamıştı.

728×90 muhabbit - Enjin, Metaverse Girişimi İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Oluşturdu!300x250 muhabbit - Enjin, Metaverse Girişimi İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Oluşturdu!

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Metaverse fonunun planlarını detaylandıran Enjin, hareketin özgür ve açık bir meta veri deposunu desteklemek için bilinçli bir hareket olduğunu söyledi. Enjin tarafından yayımlanan bu son haber, Facebook ve Microsoft dahil olmak üzere birçok büyük teknoloji markasının kendi metaverse ile ilgili planlarını açıklamasından sonra gelmiş oldu.

Fon Metaverse Gelişimi İçin Kullanılacak

Platform tarafında yapılan açıklamada, 100 milyon dolarlık fonun, Efinity ve daha geniş Enjin ekosistemleri içindeki farklı projeleri ve pazar yerlerini entegre etmek üzere zemin hazırlamada kullanılacağı bildirildi. Bunun yanında fon, zincirler arası uyumluluğa odaklanan ortak metaverse projelerini desteklemek için de kullanılacak.

Son dönemlerde gelişmekte olan blockchain oyun alanındaki varlığı göz önüne alındığında Enjin, NFT’lerin yanı sıra blockchain oyunlarını da desteklemeye çalışacak. Enjin bu konuda yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Ekibimiz, ekosistemimizde potansiyel kullanım için tohum ve fon toplama turlarına, bunun yanında yeni proje yerel tokenlarının satın alınmasına öz sermaye yatırımlarını değerlendirecek.”

Bilindiği üzüere Enjin, diğer birçok oyun ve NFT ile ilgili token gibi, 2021’de önemli fiyat artışları kaydetti. CoinGecko’dan alınan verilere göre, projenin yerel tokeni ENJ, bugüne kadar %2,300 artış gösterdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar