Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63749.99
2.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3486.37
1.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.42
-3.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

EOS DeFi Projesi Polkadot ile Birlikte Çalışacak!

EOS destekli Equilibrium Polkadot blockchaininde hizmet vermeye hazırlanıyor!

Clock
Paylaş
EOS DeFi Projesi Polkadot ile Birlikte Çalışacak!

EOS tabanlı merkezi olmayan bir finans projesi olan Equilibrium, Polkadot (DOT) blockchaininde yeni bir uyumlu protokol geliştirme planını duyurdu.

Proje, EQ adı verilen bağımsız bir yardımcı program tokenına sahip. Ayrıca proje, Polkadot ile bağlantılı bağımsız bir parachain geliştirecek şekilde ayarlanmış durumda. EQ, hem işlem ücretlerini ödemek, hem de protokolü yönetmek gibi görevlere sahip.

Binance BannerBinance Banner

Equilibrium, EOS üzerinde bir MakerDAO benzeri olarak hayatına başladı. Ancak CEO Alex Melikhov, Polkadot geçişi ile birlikte genişletilmiş bir ürün paketinin geleceğinden bahsetti.

Equilibrium, yeni bir uyumlu stablecoine güç veren bir kredi protokolüne ek olarak, Compound ve Aave gibi platformlara benzer şekilde herhangi bir varlığın kredilendirilmesine izin verecektir.

Proje Diğer Blockchainler ile Birlikte Çalışabilecek!

Bu geçişisin anahtarı, hem Ethereum DeFi hem de diğer blockchainler ile birlikte çalışabilecek olmasıdır. Melikhov, planlı bir kullanıcı deneyimi iyileştirmesinin, Polkadot’ta gerekli değilse ayrı hesaplar oluşturmak zorunda olmadıklarını belirtti. Bir zincirdeki varlıklar, herhangi bir ek adım olmaksızın farklı bir blockchain üzerinden kredi almak için teminat olarak kullanılabilir.

EOS tabanlı Equilibrium için Melikhov, “Her farklı blockchainde aynı teknolojiyi kuramayız” dedi ve protokolün çekirdeğinin Polkadot üzerinde geliştirilip diğer zincirlerile köprü kurulacağını iddia etti.

Birlikte çalışabilirliğe ek olarak, yeni protokol aynı zamanda özel bir “kefil” sınıfı aracılığıyla borç riskini resmileştirecek. Yalnızca tasfiyeler gerçekleşinde ödüllendirilen MakerDAO işletmecilerinin aksine, işletmeciler sadece protokole likidite taahhüt ederek para kazanacaklar. Sistem yetersiz teminatlandırılmış borcu tasfiye ettiğinde, görevliler borçlunun teminatından da bir pay alacak.

Melikhov, borçlular için faiz oranlarının dikkate alınacağını açıkladı. “Oranlar keyfi olarak belirlenmiyor, bunun yerine sistemin gelen riskine ve her pozisyona göre dinamik olarak hesaplanıyor” dedi.

Polkadot seçimini açıklayan Melikhov, “takımım iş hacmi sağlamak için son derece kararlı” bundan dolayı performansımız gayet iyi olacaktır dedi.

Melikhov, ek olarak node sayısı sabit bir set ile sınırlı olmadığından, ağda bazı alternatiflere kıyasla daha yüksek olan merkezsizlik derecesini övdü.

Polkadot üzerinde geliştirilen diğer projeler gibi, Equilibrium şu anda Substrate üzerinde geliştiriliyor ve üçüncü çeyrekte testnet aşamasında bağımsız bir blockchain olarak girmesi bekleniyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar