BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

EOS DeFi Projesi Polkadot ile Birlikte Çalışacak!

EOS destekli Equilibrium Polkadot blockchaininde hizmet vermeye hazırlanıyor!

Yayın:

-

Eos

EOS tabanlı merkezi olmayan bir finans projesi olan Equilibrium, Polkadot (DOT) blockchaininde yeni bir uyumlu protokol geliştirme planını duyurdu.

Proje, EQ adı verilen bağımsız bir yardımcı program tokenına sahip. Ayrıca proje, Polkadot ile bağlantılı bağımsız bir parachain geliştirecek şekilde ayarlanmış durumda. EQ, hem işlem ücretlerini ödemek, hem de protokolü yönetmek gibi görevlere sahip.

Equilibrium, EOS üzerinde bir MakerDAO benzeri olarak hayatına başladı. Ancak CEO Alex Melikhov, Polkadot geçişi ile birlikte genişletilmiş bir ürün paketinin geleceğinden bahsetti.

Equilibrium, yeni bir uyumlu stablecoine güç veren bir kredi protokolüne ek olarak, Compound ve Aave gibi platformlara benzer şekilde herhangi bir varlığın kredilendirilmesine izin verecektir.

Proje Diğer Blockchainler ile Birlikte Çalışabilecek!

Bu geçişisin anahtarı, hem Ethereum DeFi hem de diğer blockchainler ile birlikte çalışabilecek olmasıdır. Melikhov, planlı bir kullanıcı deneyimi iyileştirmesinin, Polkadot’ta gerekli değilse ayrı hesaplar oluşturmak zorunda olmadıklarını belirtti. Bir zincirdeki varlıklar, herhangi bir ek adım olmaksızın farklı bir blockchain üzerinden kredi almak için teminat olarak kullanılabilir.

EOS tabanlı Equilibrium için Melikhov, “Her farklı blockchainde aynı teknolojiyi kuramayız” dedi ve protokolün çekirdeğinin Polkadot üzerinde geliştirilip diğer zincirlerile köprü kurulacağını iddia etti.

Birlikte çalışabilirliğe ek olarak, yeni protokol aynı zamanda özel bir “kefil” sınıfı aracılığıyla borç riskini resmileştirecek. Yalnızca tasfiyeler gerçekleşinde ödüllendirilen MakerDAO işletmecilerinin aksine, işletmeciler sadece protokole likidite taahhüt ederek para kazanacaklar. Sistem yetersiz teminatlandırılmış borcu tasfiye ettiğinde, görevliler borçlunun teminatından da bir pay alacak.

Melikhov, borçlular için faiz oranlarının dikkate alınacağını açıkladı. “Oranlar keyfi olarak belirlenmiyor, bunun yerine sistemin gelen riskine ve her pozisyona göre dinamik olarak hesaplanıyor” dedi.

Polkadot seçimini açıklayan Melikhov, “takımım iş hacmi sağlamak için son derece kararlı” bundan dolayı performansımız gayet iyi olacaktır dedi.

Melikhov, ek olarak node sayısı sabit bir set ile sınırlı olmadığından, ağda bazı alternatiflere kıyasla daha yüksek olan merkezsizlik derecesini övdü.

Polkadot üzerinde geliştirilen diğer projeler gibi, Equilibrium şu anda Substrate üzerinde geliştiriliyor ve üçüncü çeyrekte testnet aşamasında bağımsız bir blockchain olarak girmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Kurumsal Yatırımcıların Kripto Para Yatırımları Devam Ediyor! 450 Milyon $’lık USDT Basıldı!

Bitcoin fiyatının son 24 saatteki sert yükselişi ile birlikte piyasa yatırım girişi sürüyor.

Yayın:

-

stablecoin

Yüklü Tether (USDT) basımları devam ediyor. Whale Alert verilerine göre son 24 saat içerisinde 450 Milyon $’dan fazla USDT basıldı.

Bitcoin fiyatının son 24 saatteki sert yükselişi ile birlikte piyasa yatırım girişi sürüyor.

İlginizi Çekebilir: Stablecoin Haberleri

Geçtiğimiz 24 saat içerisinde stablecoin üreticisi Tether tek başına 450 Milyon $’lık basım gerçekleştirdi.

Tron ağında oluşturulan 300 Milyon $ değerindeki ilk parti yaklaşık 13 saat önce basıldı. Gelecek taleplere karşılık olarak “inventory replenish” olarak oluşturulan USDT’ler Tron ağında dolaşıma dahil olmamıştı.

Ancak devam eden süreçte 150 Milyon $’lık bir basım daha gerçekleştirildi. Bu noktada basımı gerçekleştirilen 300 Milyon $’ın talep edildiği söylenebilir.

Burada oluşturulan 150 Milyon $’lık USDT ise Ethereum ağında oluşturulmuş durumda.

USDC Basımı Devam Ediyor

USD Coin tarafında da son 24 saat içinde iki farklı yeni basım gerçekleştirilmiş durumda.

Toplamda 55 Milyon $’dan fazla USDC son 24 saat içerisinde basılmış durumda. Tether tarafındaki kadar büyük bir basım olmasa da USDC de stablecoin piyasasında önemli bir pay sahibi.

Coinbase ve Circle ortaklığında Centre tarafından yönetilen USD Coin, güncel verilere göre 2.7 Milyar $’lık piyasa hacime ulaşmış durumda. Marketcap verilerine göre USDC, 12’inci sıraya kadar yükseldi.

10’uncu sırayı zorlayan USDC, ilk 10 kripto para birimi arasına girmeyi başaran 2’inci stablecoin olabilir mi?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

ConsenSys Ve Protocol Labs, Filecoin İçin Ortaklık Kurdu

Şirketler, Filecoin’i Ethereum geliştirme araçlarına entegre etmek için çalışacaklar.

Yayın:

-

Blockchain firması ConsenSys, Filecoin’in veri depolama pazarını Ethereum geliştirme araçlarına entegre etmek için açık kaynaklı yazılım laboratuvarı Protocol Labs ile resmi bir işbirliği yaptı.

Yapılan duyuruya göre, Filecoin’in madencileri, geliştiricileri ve kullanıcıları, Ethereum’un merkezi olmayan finans ekosistemiyle entegre olmak için ConsenSys’in Infura, MetaMask gibi geliştirme araçlarına erişebilecekler.

ConsenSys‘in küresel halkla ilişkiler lideri James Beck, Ethereum DApp’lerin ve projelerin merkezi bir bulut hizmetine güvenmek yerine Filecoin’de ilgili verileri depolayarak tamamen merkezsiz hale gelebileceğini söyledi.

Beck, bu entegrasyonun Filecoin için neden kritik olduğunu ise şu ifadelerle açıkladı:

“Ethereum’daki uygulamaların merkezi olmayan bir veri depolama çözümüne ihtiyacı var, bu nedenle Infura ve MetaMask ile entegrasyonlar, geliştiricilerin Filecoin / IPFS’yi Ethereum ile entegre etmelerini kolaylaştırmak için kritik öneme sahip.”

Beck ayrıca, DeFi sektörü için tokenleştirme, ticaret ve uyumluluk ürünleri sağlayan ConsenSys Codefi, Filecoin için destek eklediğini ve Filecoin ağının başlatılmasını katalize etmek için Activate platformunu kullanacağını belirtti.

ConsenSys’in kurucusu ve CEO’su Joseph Lubin, Infura, Codefi, MetaMask ve diğer ConsenSys projeleri aracılığıyla geliştiricilerin uygulamalarına IPFS ve Filecoin işlevselliğini kolayca entegre edeceklerini ve  Ethereum tabanlı işlevsellik ve diğer uygulamalarla her katmanda sorunsuz bir şekilde birlikte çalışacaklarını belirtti. 

Filecoin Storage

ConsenSys’in yeni blok zinciri ağları başlatma platformu Codefi Activate, bir web uygulaması ve bir API aracılığıyla kullanılabilen dosya depolama sistemi için bir gösterge paneli olan Filecoin Storage’ı da piyasaya sürdü. Ayrıca, FIL’i bir ERC20 belirtecine dönüştüren Filecoin DeFi köprüsünü başlattı.

Filecoin’e göre amaç, Filecoin ağında “basit ve şeffaf” depolama için fiyat keşfi yapmaktır. Filecoin’den bir temsilci ayrıca yakın vadeli planlarından bazılarını paylaştı:

“Ayrıca ConsenSys Ar-Ge ve Mesh Ar-Ge arasında, kullanıcıların Filecoin kullanarak güvenilir bir şekilde depolanan verileri alabilecekleri ikincil bir geri alma pazarı yaratan, devam eden ortak çalışmalarımız var.” 

Temsilci ayrıca ikincil geri alma pazarının, Web tarayıcıları ve telefonlar da dahil olmak üzere bir dizi cihazın dosyaları almasını sağlayarak Filecoin ekosistemine katılımı genişleteceğini belirtti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.