Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63784.35
4.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3077
3.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.07
6.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.7
6.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Epic Games, Minecraft’in NFT Yasağını Kesinlikle Desteklemediğini Açıkladı!

Minecraft geliştiricileri, dolandırıcılık riski taşıdıkları gerekçesiyle NFT entegrasyonlarını yasakladığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Epic Games, Minecraft’in NFT Yasağını Kesinlikle Desteklemediğini Açıkladı!

Epic Games‘in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, şirketinin NFT’leri yasaklama konusunda Minecraft geliştiricilerini “kesinlikle izlemeyeceğini” söyledi.

Minecraft geliştiricileri Mojang Studios; spekülatif oldukları ve dolandırıcılık riski taşıdıkları gerekçesiyle 21.07.2022 Çarşamba günü NFT entegrasyonlarını yasakladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Epic Games, Minecraft'in NFT Yasağını Kesinlikle Desteklemediğini Açıkladı!300x250 muhabbit - Epic Games, Minecraft'in NFT Yasağını Kesinlikle Desteklemediğini Açıkladı!

Minecraft geliştiricilerinin yasaklama kararı, NFT topluluğunda tartışmalara neden olurken kripto paralara şüpheyle yaklaşan oyuncular tarafından takdirle karşılandı.

Epic GamesMinecraft Muhabbit2 1200x600 - Epic Games, Minecraft'in NFT Yasağını Kesinlikle Desteklemediğini Açıkladı!

Tim Sweeney: Herhangi Bir Görüşü Kullanıcılara Dayatamayız!

Epic Games, bildiğiniz gibi metaverse platformu olarak da görülen, oldukça başarılı battle royal oyunu olan Fortnite’ın yaratıcısıdır. Şirket, kesin olarak kripto para ya da NFT yanlısı görünmese de CEO Tim Sweeney, şirketin konuyla ilgili herhangi bir görüşü kullanıcılarına dayatmak istemediğini söyledi. Tim Sweeney şu ifadeleri kullandı:

“Geliştiriciler oyunlarını nasıl oluşturacaklarına karar vermekte özgür olmalı ve insanlar da o oyunları nasıl oynayıp oynamamaya karar vermekte özgür olmalıdır. Mağazaların ve işletim sistemi üreticilerinin kendi görüşlerini başkalarına dayatmasına ve müdahale etmesine katılmıyorum. Biz bunu kesinlikle yapmayacağız.”

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bir Twitter kullanıcısı olan Low5ive, Epic Games’in “nefret dolu/ayrımcı içeriği” yasaklama politikasının bundan farklı olup olmadığını sordu. Tim Sweeney yanıt olarak, Epic Games’in o konuda “editoryal” kararlar verdiğini, ancak NFT’lerin şu anda bunların kapsamına girmediğini söyledi.

NFT Worlds Bu Durumda Ne Yapacak?

Mojang Studios’un yeni aldığı NFT yasağı, Minecraft’ın açık kaynaklı sunucularından biri üzerine inşa edildiği düşünüldüğünde, NFT Worlds adlı projeyi çözülmesi gereken büyük bir sorunla karşı karşıya bıraktı.

Mojang’ın bu son duyurusunun ardından, NFT Worlds ekibi artık nasıl ilerleyeceğine dair “beyin fırtınası çözümleri” olduğunu belirtti. Ayrıca ekip, olası bir çözümün olup olmadığını tartışmak için Minecraft ile iletişime geçmeye çalıştığını da ifade etti.

Daha Fazla NFT Haberleri için: NFT Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar