Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70086.47
-1.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3783.03
2.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.26
3.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $617.5
3.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

Eralp Büyükaslan: Bu Hafta Negatif Ağırlıklı Düşünmem İçin Bir Sebep Yok

Eralp Büyükaslan, piyasalardaki son durumları değerlendiriyor.

Clock
Paylaş
Eralp Büyükaslan: Bu Hafta Negatif Ağırlıklı Düşünmem İçin Bir Sebep Yok

Geçen hafta gelen enflasyon bazlı temel veriler piyasalarda olumlu karşılandı. Tüketici ve üretici fiyat endeksleri, beklentilere uygun bir seyir izledi. Bunun yanında, işsizlik haklarından yararlanma başvuruları da piyasaları memnun etti.


Haftanın başında S&P endeksi, 20 ve 50 haftalık hareketli ortalamaların üzerinde seyrediyor ve bu durum piyasalardaki risk iştahını artırıyor. Teknik olarak, videoda bahsettiğim destek seviyelerinin altına bir düşüş olmadıkça piyasalarda yönün pozitif olacağına inanıyorum. Yine Bitcoin (BTC)’de 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde kaldığımız müddetçe kısa vadeli pozitif beklentim devam edecek.

728×90 muhabbit - Eralp Büyükaslan: Bu Hafta Negatif Ağırlıklı Düşünmem İçin Bir Sebep Yok300x250 muhabbit - Eralp Büyükaslan: Bu Hafta Negatif Ağırlıklı Düşünmem İçin Bir Sebep Yok

Piyasalar, resesyon/kriz öncesi son düzlüklerin rallilerini yaşıyor!

Sözün özü; enflasyon verileri, işsizlik başvuruları ve teknik analizlerin olumlu seyri piyasalarda bir rahatlama yarattı. Bu nedenle de bu hafta satış baskısına neden olacak bir seyir beklemediğimi ifade etmeliyim. Ancak videoda göstereceğim ve Erkan Öz’ün de değindiği Ny Empire State Man. Index verisi gibi niceleri de kriz riskinin hâlâ kapıda olduğunu gösteriyor!

Temel ve teknik analiz açısından kısa vadeli pozitif bir beklenti içinde olmamız aylardır konuştuğumuz uçurumun kenarındayız metaforunu ne yazık ki geçersiz kılabilmiş değil, kılabileceğini de sanmıyorum. Piyasalar çok net bir biçimde resesyon ve/veya kriz öncesi son düzlüklerin rallilerini yaşıyor.

Daha fazlası için videomuzu izlemenizi tavsiye ederim

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar