Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59421.68
2.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3172.66
1.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.92
-0.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $533.8
-0.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ErisX BitLicence’ı Kaptı! New York İçin Yeni Oyuncu

ErisX, 2020 yılında eyaletteki düzenleyici kurumudan lisansı alan ilk kurum olmayı başarmış durumda.

Clock
Paylaş
ErisX BitLicence’ı Kaptı! New York İçin Yeni Oyuncu

Bildiğiniz üzere ABD’de kurumlar, kripto paralar ve dijital varlıklar ile ilgili birden çok düzenleme ve gerekliliğe tabi tutuluyorlar. Ülke genelindeki lisansların yanı sıra, eyaletler özelinde de uyulması gereken ya da alınması gereken lisanslar bulunmakta.

728×90 muhabbit - ErisX BitLicence'ı Kaptı! New York İçin Yeni Oyuncu300x250 muhabbit - ErisX BitLicence'ı Kaptı! New York İçin Yeni Oyuncu

New York’ta bu eyaletlerden bir tanesi. ABD’de ki düzenleyici kurumlardan gerekli lisansları alan şirketler, New York’ta işlemlerini başlatabilmek için ek bir lisans daha almak zorunda tutuluyorlar. Eyalet tarafından verilen lisansın adı ise BitLicence.

Geçmişte çok kez gündem ve şikayet konusu olan BitLicence’ın kaldırılması için geçmişte birçok girişim olmasına rağmen lisans halen yürürlülükte.

ErisX ise 2020 yılında Eyalet düzenleyici kurumundan lisansı alan ilk kurum olmayı başarmış durumda. Bu sayede ErisX New York’ta bulunan kullanıcılara hizmet vermeye başlayabilecek.

NYDFS (New York State Department of Financial Services) tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde:

Lisans sayesinde Eris Clearing, New York’taki müşterlerilerine ErisX platformu üzerinde dijital varlık ve sanal para satın alma ve satma işlemlerine aracılık edebilecektir.

ErisX 2019 yılında topladığı 47 milyon $’lık fon ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

İlk BitLicence’ı Circle Almıştı

Eyalet tarafından verilen ilk izin ise 2015 yılında Circle’a verilmişti. Circle geçtiğimiz gönemde USD Coin’i (USDC) çıkarmış, aynı zamanda kripto para borsası Poloniex’i satın almıştı. Fakat 2019 yılında Circle, Poloniex’i sattığını duyurmuştu.

2016 yılında ise Ripple eyaletten izni alan ikinci kurum olmayı başarmıştı. 2017 yılında Coinbase ve bitFlyer Ripple’ı izleyen şirketler olmuştu. 2018 yılında Square ve Xapo’nun da dahil olduğu birçok şirket BitLicence almayı başarmıştı.

2020 yılının ilk lisansı ise ErisX’e verilmiş durumda.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar