Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59142.65
5.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3312.96
2.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.56
0.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $405.4
1.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğrencilerinden NFT ve Metaverse Adımı!

Clock
Paylaş
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğrencilerinden NFT ve Metaverse Adımı!

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) öğrencileri Final Dönemi Öğrenciler temasıyla, sanal gerçeklik destekli bir NFT sergisi oluşturdu. EBYÜ, Türkiye’de NFT ekosistemine adım atan ilk üniversitelerden birisi oldu. 

Öğrencilere Yönelik Ücretsiz NFT, Blok Zinciri Kursları Düzenlenecek

Kulüp danışmanı Arş. Gör. Hakkı Halil Babacan konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Binance BannerBinance Banner

NFT ve blokzincir teknolojisinde sürdürülebilir adımlar atmak istiyoruz. İlk çalışmamızın ana teması öğrenciler oldu. Açılan sergi, öğrencilerimizin final dönemine ilişkin anıları ve emeklerini anlatıyor. Amacımız onların blok zinciri alanında farkındalık ve deneyim kazanmalarıydı.

Final Dönemi Öğrenciler NFT Sergisi

Kalao NFT Sergisi

Sergiyi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar, https://marketplace.kalao.io/gallery adresinden kalao Vision uygulamasını bilgisayarınıza indirerek; birinci sergi alanı için : 94JKB6 ikinci sergi alanı için: 763SRO kodlarıyla giriş yapabilirler.

Arş. Gör. Hakkı Halil Babacan sözlerine şu şekilde devam etti:

Blok zincir, dijital sanat, metaverse, artırılmış gerçeklik alanında bir merkez kurarak öğrencilerimize ücretsiz kurslar vermeyi planlıyoruz. Şahsen benim en çok ilgimi çeken alan 3D Forensic dediğimiz, Türkiye’de de çeşitli davaların çözümlenmesinde kullanılan, olay yerindeki bulguların artırılmış gerçeklikle aydınlatıldığı yeni nesil adli olay yeri inceleme. Blockchain teknolojisiyle sayesinde adli vakaların çözümünde çok farklı bir boyuta geçebiliriz. Bu alanda dünyada sayılı merkezlerden birisi olabiliriz.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğrencileri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar