BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Eski Atari Yöneticisi NFT Gaming Boom’a Katıldı!

Eski Atari başkanı, artık 8Hours Foundation’un bir parçası!

Yayın:

-

nft

NFT oyun ekosistemi sağlayıcısı 8Hours Foundation, gelişen NFT oyun sektörüne girişinin bir parçası olarak, Michael Katz’ı danışma kurulu üyesi olarak atadı.

Katz, büyük oyun şirketlerinde üst düzey roller de dahil olmak üzere video oyun sektöründe 25 yıllık bir görev süresine sahiptir. Katz, Atari Video Oyun Bölümünün eski başkanlığını ve SEGA U.S.’in Başkanlığını ve Mattel’in pazarlama direktörlüğünü yapmış bir isim.

8Hours Foundation, VIMWorld markası altında piyasaya sürülen yepyeni ürünlerinin benimsenmesini, Katz’ın yönetim kuruluna katılması ile birlikte güçlendirmeyi umut ediyor.

VIMWorld, oyun girişimcilerinin ve kullanıcıların arasında farklı bağlantılar aracılığı ile değer depolamasına ve oluşturmasına olanak sağlar. Ayrıca VIMWorld, bir kimlik doğrulama sistemi saplayan, değiştirilemez bir token ekosistemi olarak çalışmakta.

8Hours Foundation’un danışma kurulu, Call of Duty, Gitar Hero ve Tetris gibi yaygın oyun serilerinin eski yöneticilerini içinde barındırmakta.

Vakıftan bir temsilci, Katz’ın kendi danışma ekibine katılımı hakkında şu yorumu yaptı:

Michael Katz’ın sektördeki ağırlığı gerçekten benzersiz. Kendisi, oyun tarihindeki en önemli ürün lansmanlarının bir parçasıydı. Atari, SEGA ve Mattel’in başındaki kapsamlı deneyimi ile, büyük oyun şirketlerini yeni zirvelere ve ürün alanlarına yönlendirmiş olan Katz’ın danışmanlığının gelecekteki başarımız için vazgeçilmez olacağına eminiz.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde BBC Studios, popüler TV dizisi Doctor Who için dijital bir ticaret oyunu geliştirmek üzere Reality Gaming Group ile ortaklık kurdu. Bu ortaklığın neticesinde BBC Studios resmen blockchain oyun alanına girmiş bulunmakta.

Bu durumun önemi ise, İngiliz kamu yayıncısının fikri mülkiyetlerini pazarlamak için blockchain teknolojisini ilk kez kullanmış olması.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Rusya’nın CBDC Konusunda İlk Olma Gibi Bir Derdi Yok!

Rusya, CBDC konusunda aceleci davranmayacak!

Yayın:

-

CBDC

Rus bir yetkili, CBDC alanına liderlik iddiasında bulunabilmek için, Rusya’nın dört yıl önce CBDC üzerinde araştırma yapmaya başlamış olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın dijital ve teknolojik gelişim temsilcisi Dmitry Peskov’a göre bu konuda öncülük, finansal istikrar açısından bir takım riskleri beraberinde getiriyor.

Rus haber ajansı RBC’nin 23 Ekim tarihinde yaptığı bir habere göre Peskov, ikincilik stratejisine uygun olarak CBDC geliştirmenin, stratejik anlamda dijital ruble satmaktan çok daha verimli olabileceğini söyledi.

Bu konudaki finansal risk o kadar büyük ki, hızlı bir ikincilik stratejisi, lider olmaktan çok daha etkili olabilir. Bizim amacımız, liderin neler yapabileceğini ve hangi engellerle karşılaştığını görmek.

Peskov, Rusya’nın dijital rublesinin geliştirilmeye şimdi başlarlarsa 3 ila 7 sene içinde piyasaya çıkabileceğini belirtti.

Rusya’nın merkez bankası 13 Ekim’de resmi olarak bir dijital ruble müşavere belgesi yayınladı. Ardından, Rusya Devlet Duması üyesi ve Rusya’nın kripto ile ilgili mevzuat işlemlerinin önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, dijital para biriminin 2021’in ilk yarısında pilot testlerine başlayacağını söyledi. Aksakov, Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto birimlerinin geleceği olmadığını ve CBDC’lerin geleceğin bir parçası olduğundan emin.

Diğer ülkedeki finans uzmanları da CBDC’ler için “bekle ve gör” yaklaşımını uyguluyor. 19 Ekim tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’ndan Jerome Powell, ilk olmaktansa doğru yapmanın daha yararlı olacağını söyledi. Ayrıca Yeni Zelanda Merkez Bankası, ulusal bir dijital para birimi çıkarmadan önce CBDC alanında “yapılacak çok iş olduğunu” iddia etti.

Daha fazla CBDC haberi için: CBDC Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.