Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63318.67
-4.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3096.11
-4.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.53
-6.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.7
-4.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Mahkemeden Hapis Yerine Denetimli Serbestlik İstiyor!

Arthur Hayes, hapis cezası olmadan yurt dışında yaşama ve seyahat etme izni talep etti.

Clock
Paylaş
Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Mahkemeden Hapis Yerine Denetimli Serbestlik İstiyor!

Kripto para borsası BitMEX’in Kurucu Ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, Manhattan Federal Yargıcından, bu ay içinde verilmesi planlanan cezasında müsamaha talebinde bulundu.

Arthur Hayes Hapis Cezası İstemiyor

05 Nisan 2022 Perşembe günkü Bloomberg haberine göre, Arthur Hayes’in avukatları, “federal yönergeler uyarınca” 6 ila 12 ay arasında hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağı bir savunma anlaşmasının ardından “ev hapsi ya da toplum hapsi olmadan” denetimli serbestlik talebinde bulundu.

728×90 muhabbit - Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Mahkemeden Hapis Yerine Denetimli Serbestlik İstiyor!300x250 muhabbit - Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Mahkemeden Hapis Yerine Denetimli Serbestlik İstiyor!

Hayes’i Annesi de Destekliyor

Annesi de dahil olmak üzere destekçilerinden gelen fotoğraf ve mektupların yer aldığı 65 sayfalık başvuruda Arthur Hayes, hapis cezası olmadan yurt dışında yaşama ve seyahat etme izni talep etti. 65 sayfalık sunumda şu ifadelere yer verildi:

“Bu, Arthur Hayes’in kişisel hayatı ve kurucu ortağı olduğu BitMEX işi üzerinde zaten olağanüstü ve iyi duyurulan etkiye sahip önemli bir olaydır.”

Avukatlar, Arthur Hayes davasının, ABD hükümetinin dünya çapında kripto para ticaret platformlarında gerçekleştirilen müteakip mali suçların nasıl kovuşturulacağına dair bir emsal teşkil edebileceğine dikkat çekti. Ayrıca eski BitMEX CEO’sunun aynı suçu tekrarlamayacağını da belirttiler.

ABD ve Arthur Hayes Davası

BitMEX ve Kurucu Ortakları Arthur Hayes, Benjamin Delo ve Samuel Reed, Banka Gizliliği Yasasını (BSA) ihlal etmek ve kara para aklamayı önleme (AML) kuralları oluşturmamak, uygulamamak ve sürdürmekte başarısız olmakla suçlandılar. Yetkililer, Müşterini Tanı (KYC) ve AML hizmetlerini kurmamalarının aslında BitMEX’i “kara para aklama platformu” haline getirdiğini belirtti.

arthur hayes2 muhabbit - Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Mahkemeden Hapis Yerine Denetimli Serbestlik İstiyor!

Açılan davaların ardından, Kurucu Ortaklar şirketteki ilgili rollerinden istifa ettiler. BitMEX, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Mali Suçları Uygulama Ağı’na (FinCEN) uzlaşma için 100 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

2022 Şubat ayının başlarında, Hayes ve Delo kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul ettiler ve her biri 10’ar milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti. Diğer Kurucu Ortak Reed ise aynı suçlamaları mart ayında kabul etti.

Şu anki davaya rağmen Arthur Hayes, kripto para pazarındaki son gelişmeler hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Örneğin bu haftanın başında, Bitcoin’in sekiz yılda nasıl 1 milyon dolara ulaşabileceğine dair kapsamlı bir analiz paylaştı.

Daha fazla DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar