Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63976
-3.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3144.62
-8.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.99
-10.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $560.6
-3.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes Teslim Oldu!

Hayes’in,10 milyon dolarlık bir kefalet ile serbest bırakıldığı bildirildi.

Clock
Paylaş
Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes Teslim Oldu!

Yapılan son dakika açıklamasına göre eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in Hawaii’deki ABD yetkililerine teslim olduğu açıklandı.

Bloomberg tarafından 6 Nisan tarihinde yayımlanan bir habere göre,Hayes Hawaii’de bir federal yargıç karşısına çıktı. Mahkemedeki ifadesinden sonra Hayes,10 milyon dolarlık bir kefalet ile serbest bırakıldı. Hayes’in bundan sonraki mahkeme işlemlerinin New York’ta yapılacağı bildirildi.

728×90 muhabbit - Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes Teslim Oldu!300x250 muhabbit - Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes Teslim Oldu!

Hatırlanacağı üzere, Hayes ve ABD hükümeti arasındaki geçmiş müzakerelere dayanarak Hayes’in 6 Nisan tarihinde teslim olması zaten bekleniyordu. Müzakereler sırasında Singapur’da ikamet eden Hayes’in avukatları daha önce 10 milyon dolarlık bir kefalet ile serbest bırakılmayı önermişti. Son duruma bakılırsa mahkeme bu öneriyi kabul etmiş görünüyor.

Bunun yanında son sanık olan BitMEX CTO’su Samuel Reed de, Ekim ayında Massachusetts’te tutuklanmasından kısa bir süre sonra 5 milyon dolarlık teminatsız kefalet ile gözaltından serbest bırakılmıştı.

Bilindiği üzere ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), kripto para borsası BitMEX ve ilgili yöneticilerinden şikayetçi olmuştu.

CFTC yetkilileri mahkeme belgelerinde, BitMEX’in ABD’deki perakende yatırımcılara yasa dışı seçeneklere ve kaldıraçlı ticarete bilerek erişim sağladığını ve kara para aklamayı önleme ile müşterinizi tanıyın düzenlemelerini kasıtlı olarak koymadığını iddia etmişti.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar