Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63317.88
-4.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3098.58
-4.41%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.54
-5.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549
-4.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Eski CIA Direktörü Bitcoin Hakkında Konuştu!

Eski CIA Direktörü, Bitcoin’in para aklamak için çok şeffaf olduğunu o yüzden suçluların tercih etmediğini söyledi!

Clock
Paylaş
Eski CIA Direktörü Bitcoin Hakkında Konuştu!

Eski CIA Direktörü Michael Morell, kripto para topluluğunun yıllardır savunduğu şeyi doğruladı. Bir raporda, Bitcoin ağının transferleri halka açık şekilde izlenebildiği için para aklayıcıların ve diğer suçluların tercih ettiği bir yol olmadığını söyledi.

728×90 muhabbit - Eski CIA Direktörü Bitcoin Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - Eski CIA Direktörü Bitcoin Hakkında Konuştu!

Bu bilgi yeni bir lobi grubu olan Crypto Council for Innovation (CCI), gelişmekte olan kripto para birimi sektöründeki yanlış algıları düzeltmek ve doğru bilgileri aktarmak için kurulan lobi tarafından ulaşılan bir sonuçtur.

CCI, daha güçlü bir ekonomik büyümeye ve daha fazla istihdama aynı zamanda gizlilik ve güvenlik yaratabilen erişilebilir bir finansal sistem için çalışıyor.

Suçlular Tarafından Kullanılmayan Bitcoin

Rapor, “blockchain”in temelde olan şeffaf doğası ve halka açık olması, nakit parayı aklamak veya teröristleri finanse etmek isteyen suçlular için caydırıcı olduğuna dikkat çekiyor.

Paradigm’ın Baş Politika Yapıcısı Gus Coldebella, şu anda lobi liderlerinden biri olarak hizmet veriyor. Bitcoin’in kara para aklama ve vergi kaçakçılığı için bir araç olduğu şeklindeki geleneksel algının nesnel olarak doğru olup olmadığını belirlemek istiyor.

Küresel Bir Yaklaşım

CCI, kripto para olaylarına ABD’nin ötesine bakıyor. Odak noktası, kripto para piyasasını dünya çapında tavsiye etmek ve hareket ettirmek. Tabii finansal anlamda değil.

Gus’a göre kripto para sektörünü bir endüstri olarak tanımlama yada benimsemeye hazır olma konusunda küresel bir yaklaşımı tercih etmenin daha iyi olacağını düşünüyor.

Gus son olarak da şunları ekledi:

Bir endüstri olarak hükümetlerle ilişki kurmazsak, o zaman hükümetler, kripto okuryazarlığı olan ve bu konular hakkında yıllardır düşünen kişilerden haber almaksızın yapacaklarını yapmaya devam edecekler.

Daha fazla haber için : Haberler

Haberlere anında ulaşmak için Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar