Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68526.48
0.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3864.56
0.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.33
1.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.2
0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Eski Ripple Labs Kurucu Ortağı Jed McCaleb Elindeki XRP’leri Bitirdi!

McCaleb sattığı XRP’lerden ne kadar kâr elde etti?

Clock
Paylaş
Eski Ripple Labs Kurucu Ortağı Jed McCaleb Elindeki XRP’leri Bitirdi!

Eski Ripple Labs Kurucu Ortağı Jed McCaleb, Ripple’dan ayrıldıktan sonra düzenli olarak elindeki XRP’leri satıyordu. Ancak 8 yıllık satış sonrasında McCaleb elindeki tüm XRP’leri bitirdi.

728×90 muhabbit - Eski Ripple Labs Kurucu Ortağı Jed McCaleb Elindeki XRP'leri Bitirdi!300x250 muhabbit - Eski Ripple Labs Kurucu Ortağı Jed McCaleb Elindeki XRP'leri Bitirdi!

McCaleb, Ripple Labs’tan ayrıldıktan sonra elindeki XRP’leri toplu olarak satmamak için şirket ile anlaşmıştı. Her ay belirli miktarda XRP satan McCaleb, 17 Temmuz 2022 Pazar günü 1,1 milyon XRP satarak elindeki tokenları bitirdi ve XRP cüzdan hesabını sildi. Son olarak 394.742 dolarlık XRP satan McCaleb, elindeki 9 milyar adet XRP’yi satmış oldu.

McCaleb’in sattığı XRP miktarı toplam sirkülasyondaki XRP miktarının %18.6’sı civarında. Eski Kurucu Ortağının elindeki miktarı bitirmesi kripto para topluluğu tarafından sevinçle karşılandı.

XRP Whale adlı Twitter hesabı ise “artık siz de McCaleb’dan fazla XRP’ye sahipsiniz” diye tweet attı.

Jed McCaleb’in Elde Ettiği Kâr

McCaleb satışlarını tamamladıktan sonra elde ettiği kâr 3 milyar dolar ve 708 BTC olarak görünüyor. McCaleb, SEC ile XRP davası öncesinde, sattığı XRP’ler ile BTC satın alıyordu. Ancak davanın ardından sattığı XRP’leri dolar olarak elinde tuttu.

XRP en yüksek değeri olan 3,4 dolara 2018 Ocak ayında ulaşmıştı. Sonrasında ise %90’lık bir düşüş yaşamıştı. Şu anda ise fiyatı 0,36 dolar seviyesinde seyrediyor.

XRP, SEC’in davasından sonra ve büyük düşüşten sonra bile ilk 10 kripto para listesinin dışına hiç çıkmadı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar