Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65028.99
-0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3543.97
0.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.93
-0.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.8
0.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Eski Wall Street Yöneticisi Bitcoin Madencilik Firmasının Başına Geçti!

Clock
Paylaş
Eski Wall Street Yöneticisi Bitcoin Madencilik Firmasının Başına Geçti!

ABD’de yeni bir oluşum olan Prime Blockchain, Eylül ayında Bitcoin madencilik operasyonlarına başlamıştı.

PrimeBlock’tan edindiğimiz bilgilere göre, Goldman Sachs’ın tecrübeli çalışanı Gaurav Budhrani artık şirketin CEO’su.

728×90 muhabbit - Eski Wall Street Yöneticisi Bitcoin Madencilik Firmasının Başına Geçti!300x250 muhabbit - Eski Wall Street Yöneticisi Bitcoin Madencilik Firmasının Başına Geçti!

Goldman Sachs’ta 10 yıldan fazla bir tecrübesi bulunan Budhrani, geçmişte kripto paralar ile ilgili birçok işlemde bulunduğunu belirtti.

Ayrıca firma, tZERO şirketinin son CEO’sunu ve Goldman Sachs’ta eski genel müdürlük görevini yerine getiren Alan Konevsky’yi işe aldı.

Gaurav Budhrani, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

PrimeBlock yeni bir oluşum olmasına rağmen, rekabetçi sahada ciddi anlamda yer almaya çalışıyor.

Şirket, elinde 10.300’den fazla Bitmain Antminer S19 Pro modelini bulunduruyor. Bunun yanı sıra, 2.600 adet PandaMiner for Ether cihazını bünyesinde bulunduran şirket, piyasaya hızlı bir giriş yaptı.

Bu arada PrimeBlock’un sektöre girişi, Çin yasaklarının ardından geliyor. Bildiğiniz üzere Çin, kripto para madencilerine baskı uygulayarak ülkeyi terk etmelerine sebep olmuştu. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketimi Endeksi’nden aldığımız bilgilere göre ABD, küresel Bitcoin hash oranının %35.4’ünü elinde tutuyor.

Çin’in bu kararından sonra Bitcoin’in hash oranında ciddi bir düşüş gerçekleşmişti. Hatta o tarihlerde tüm kripto para piyasası neredeyse %50 oranında düşüş görmüştü.

Bu fırsattan yararlanan ABD menşeli şirketler, bu alana giderek daha fazla yatırım yapmaya başladı. Çin’den ayrılan madenciler, kısa bir süre içinde operasyonlarına kaldığı yerden devam etti ve hash oranını yeni tüm zamanların en yükseğine kadar çıkardı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar