Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64300.01
-3.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3179.6
-8.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.4
-9.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.4
-3.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ETF Çoşkusu Yarıda Kaldı! SEC Hesabının Hacklenmesiyle İlgili X’ten Açıklama Geldi!

Dün gece unutulmayacak anlara şahit olduk. SEC’in resmi X sayfasından ETF onayı gelmesi tüm kripto para piyasasında çoşkuyla kutlanıyordu. Ta ki SEC Başkanı Gary Gensler’in X hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma kadar.

Clock
Paylaş
ETF Çoşkusu Yarıda Kaldı! SEC Hesabının Hacklenmesiyle İlgili X’ten Açıklama Geldi!

Dün gece kripto para camiası unutulmayacak anlara şahit oldu. SEC’in resmi X sayfasından ETF onayı gelmesi tüm kripto para piyasasında çoşkuyla kutlanıyordu ki, SEC Başkanı Gary Gensler’in X hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma kadar. SEC Başkanı Gary Gensler yaptığı paylaşımda SEC hesabının hacklendiğini ETF onayının olmadığını belirterek, tüm X aleminde büyük şaşkınlık yarattı.

728×90 muhabbit - ETF Çoşkusu Yarıda Kaldı! SEC Hesabının Hacklenmesiyle İlgili X'ten Açıklama Geldi!300x250 muhabbit - ETF Çoşkusu Yarıda Kaldı! SEC Hesabının Hacklenmesiyle İlgili X'ten Açıklama Geldi!

SEC Başkanı Gary Genslerin paylaşımı:

“Twitter hesabının güvenliği ihlal edildi ve izinsiz bir tweet gönderildi. SEC, spot bitcoin borsasında işlem gören ürünlerin listelenmesini ve ticaretini onaylamadı.”

SEC Başkanı Gary Gensler

Hesapta İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Etkin Değilmiş!

Yaşanan tüm bu olaylar neticesinde X’ten ise açıklama geldi. X, SEC’in X hesabının hacklenmesiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“SEC’in X sayfasının ele geçirildiğini ve bir ön araştırmayı tamamladığımızı doğrulayabiliriz. Araştırmamıza göre, güvenlik ihlalinin X’in sistemlerinin herhangi bir ihlalinden kaynaklanmadığı, bunun yerine kimliği belirsiz bir kişinin üçüncü bir taraf aracılığıyla SEC’in X hesabıyla ilişkili bir telefon numarasının kontrolünü ele geçirmesinden kaynaklandığı ortaya çıktı. Ayrıca, hesabın ele geçirildiği sırada hesapta iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkin olmadığını da doğrulayabiliriz. Tüm kullanıcıların bu ekstra güvenlik katmanını etkinleştirmelerini öneririz. Hesabınızı nasıl güvende tutacağınıza ilişkin daha fazla bilgi ve ipucunu Yardım Merkezimizde bulabilirsiniz”

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar