Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65158.56
0.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3559.2
1.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.07
1.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599
1.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

ETF Onayları Ne Olacak? Bitcoin’de Büyük Çöküş Yaklaşıyor mu ?

Kripto para piyasası analisti Doodle, muhabbit.com okuyucuları için gündeme dair son gelişmeleri yazdı.

Clock
Paylaş
ETF Onayları Ne Olacak? Bitcoin’de Büyük Çöküş Yaklaşıyor mu ?

Ladies And Centilmenler, bir hafta aradan sonra tekrar sizler ile olmak çok güzel. Binance Blockchain Week ve Airdao projelerinin etkinliklerine katılmak için geçen hafta İstanbul’da olduğum için maalesef içerik oluşturamadım.

Güzel bir etkinlik oldu, birçok projenin tanıtımlarını gördük. En ilgi çekicisi Alchemy Protocol’dü 🙂 Güzel ve dikkat çekici bir tanıtım yöntemi seçmişlerdi. Bu tarz etkinlikler hem network, hem de yeni yatırımcı bulma amacıyla gerçekleşiyor. Her iki etkinlikte de harcamadan çekinmeden güzel bir program yapılmıştı.

728×90 muhabbit - ETF Onayları Ne Olacak? Bitcoin'de Büyük Çöküş Yaklaşıyor mu ?300x250 muhabbit - ETF Onayları Ne Olacak? Bitcoin'de Büyük Çöküş Yaklaşıyor mu ?


ETF Onayları Ne Olacak?

Son yazımda belirttiğim gibi 37400 seviyesinde tüm long pozlarımı kapattım ve gem coin’ler hariç bütün spot sepetimi sattım. 17 Kasım’a kadar SEC, Hashdex ve Franklin Bitcoin ETF’leri hakkında kararını açıklayacak. Beklentim bu iki ETF kararının ocak ayına ertelenmesi. Bu da piyasada bir çekilme yaratacaktır.

Ben, ETF başvurularından bir tanesi olan ve 10 Ocak’ta karara bağlanması gereken ARK ETF başvurusunun reddine karar verileceğine, arkasından 15 Ocak’ta 3. karar aşaması olan BlackRock ve diğer şirketlerin başvurularını da 15 Mart’a erteleneceğini düşünüyorum. Yani önce erteleme ile 32800 desteğinin kırılmasını sağlayacaklar. Ocak ayındaki yapacakları ARK ETF reddi ile de bizi 25400 altına atacaklar. Mart 15 e kadar bir dip yaşatıp, buradan ETF onayları ve halving haberleri ile bizi yukarıya taşıyacaklarını düşünüyorum.


Haftalık Piyasa Analizi, Bitcoin’de Büyük Çöküş Yaklaşıyor mu ?


Yukarda piyasaya genel bakışımı yazdım. Bu hafta ise belirttiğim ETF ertelemesi ile önce 32800 sonrasında 30500’lere kadar bir gerileme bekliyorum. 38000’den açmış olduğum bir Bitcoin shortum ve 2100 seviyesinden ETH shortum var. Bu süreçte elimden geldiğince bu pozları taşımayı düşünüyorum. Geçen hafta Bitcoin’den çıkan paraların büyük çoğunluğu ETH tarafına geçti. 2 gündür ETH’den çıkan paranın büyük çoğunluğu ise stabil coinlere geçti. Burdan son bir içeri alma operasyonu arkasından sert bir düşüş yaşarız görüşündeyim. 37100 seviyesinde güçlü direnç gözükmekte. Spot sepeti için planladığım ilk seviye tekrar 25 bin dolar seviyeleri. Arkasından 20000-22000 arasında ikinci alımlarımı yapacağım ve 3. alım için piyasayı izledikten sonra karar vereceğim. Aldığım tüm coin’leri buradan muhabbit.com aracılığı ile sizler ile paylaşacağım. Takip etmeyi ve gönderiyi beğenerek destek olmayı unutmayın. Seviliyorsunuz ❤️

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar