BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum(ETH) Beş Ayın Zirvesinde

Gerçekleşen yükselişle beraber Ethereum 2020 yılının en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı.

Yayın:

-

200 USD’lik direnç seviyesisin aşılmasıyla Ethereum, Eylül 2019’dan beri görülmeyen beş ayın zirvesinde.

Gerçekleşen yükselişle beraber Ethereum 2020 yılının en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı. Şu sıralar 210 USD seviyelerinin üstünü yoklayan Ethereum 200 USD bandının üstünde tutunmayı başarabilecek mi göreceğiz. Hacimli geçişle birlikte belki de bu seviyelerin altı bir daha görülmeyebilir. Son yükseliş hareketi Ethereum’un market değerini 2 milyar USD arttırmış durumda. Bu hareketle Ethereum ikinci sıradaki pozisyonunu iyice sağlamlaştırdı. Ocak ayında 127 USD seviyelerinde dolaşan kirpto para, kararlı bir tırmanışla değerini 45% arttırmış durumda.

Benzer şekilde ETH/BTC paritesinde de iyi bir performans sergileyen Ethereum 24 saat içerisinde 4%, yılbaşından bu yana ise 21% değerini arttırmış durumda. Şu sıralar Ethereum fiyatı 0.02176 BTC seviyelerinde seyrediyor. Ethereum şu sıralar iyi bir yükseliş sergilese de, bu konuda yalnız değil. Demirbaş kripto paraların çoğu şu sıralar bu yükselişe eşlik eder durumda. Bütün market birlikte bir yükseliş yaşıyor demek de çok yanlış olmaz.

Özellikle Ethereum Classic(ETC), Dash(DASH), Zcash(ZEC) gibi kripto paraların diğerlerinden daha sert bir yükseliş gerçekleştirmesi bu noktada bahsedilmeye değer. Ethereum Classic’in yükseliş sebepleriyle alakalı analizimizi Muhabbit Özel haberimizdeki videoda Squanch anlatımıyla bulabilirsiniz.

Genel ani yükseliş için belirli bir sebep bulunmazken Bitcoin’in yukarı yönlü hareketleri marketi cesaretlendirmiş ve ölü toprağını üzerinden atmış olabilir. Bitcoin’in 9500 USD barajını aşmasıyla beraber markette daha kuvvetli hareketler görülmesi olası. Bu yükseliş markete yeni para girişinin ve yeni yatırımcıların dahil olmasının önünü açabilir. Aynı zamanda Binance’ın altcoinler için marjin işlemleri artırması ve neredeyse her hafta yeni bir altcoin için kaldıraçlı-vadeli işlemleri başlatması da piyasaya hareket getiren etmenlerden. Popüleritesini kaybeden IEO akımı şu sıralar yerini marjin ve vadeli işlemlere bırakmış durumda. Bakalım bu yeni akımın piyasadaki hakimiyeti ne kadar sürecek.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Balancer’ı Listeliyor

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

DeFi platformlarından Balancer (BAL) yeni bir merkezi borsada daha işlem görmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar DeFi ürünlerindeki yükseliş ile birçok merkezi borsa DeFi tokenlerini listeleme kararı almıştı.

Çıkış yaptığı ilk gün yaşadığı yüzde 200’lük artış ile dikkat çeken Balancer önde gelen DeFi ürünleri arasında bulunuyor. Kontrat üzerinde bulunan bir açık sebebiyle geçtiğimiz dönemde saldırıya da uğrayan platform, DeFi Market Cap’te 6’ıncı sırada bulunmakta.

Binance üzerinde işleme açılacak pariteler ise şu şekilde:

BAL/BNB, BAL/BUSD, BAL/BTC

Bugün başlatılacak alım satım işlemleri için, yatırma işlemleri de an itibariyle başlatılmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.