Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70038.11
-1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3781.2
2.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.97
2.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618.7
3.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Ethereum Classic’de Borsalar Arası Yüzde 6 Fark Oluştu!

Bitfinex  ve Binance gibi borsalarda Ethereum Classic fiyatı 6.30 $ seviyelerinde iken, Coinbase’de Ethereum Classic fiyatı bir anda 7 $ üzerine çıkınca, borsalar arası ciddi bir fark oluştu.

Clock
Paylaş
Ethereum Classic’de Borsalar Arası Yüzde 6 Fark Oluştu!

Geçtiğimiz saatlerde Ethereum Classic (ETC) fiyatında borsalar arasında bir uçurum oluştu. Yüzde 6’lara varan fark, müthiş bir arbitraj fırsatı oluşturdu.

Bitfinex  ve Binance gibi borsalarda Ethereum Classic fiyatı 6.30 $ seviyelerinde iken, Coinbase’de Ethereum Classic fiyatı bir anda 7 $ üzerine çıkınca, borsalar arası ciddi bir fark oluştu. Coinbase’de oluşan talep diğer borsalarda oluşmamıştı. Bu durum ise ciddi bir arbitraj fırsatı yarattı.

728×90 muhabbit - Ethereum Classic'de Borsalar Arası Yüzde 6 Fark Oluştu!300x250 muhabbit - Ethereum Classic'de Borsalar Arası Yüzde 6 Fark Oluştu!

etc - Ethereum Classic'de Borsalar Arası Yüzde 6 Fark Oluştu!

Arbitraj Mümkün Olmadı

Bu fırsatı değerlendirmek isteyen yatırımcılar ise bu durumdan yararlanamadı. Sebebi ise Coinbase’in Ethereum Classic yatırma işlemleri için çok fazla onay gerektirmesi. Coinbase’de 3,527 onay gerektiren ETC yatırma işlemleri sebebiyle bu süre içerisinde borsaya ETC gönderip fırsattan yararlanmak imkansız .

Geçmişte 5,626 olan onay prosedürü sonradan gevşetilmiş durumda. Bu onay süreci de yaklaşık olarak 12 saat sürmekte. Yani borsada işlem yapabilmek için 12 saat beklemelisiniz. Tabi bu durum Coinbase’de işlem göre tüm kripto paralar için geçerli değil.

Ethereum Classic Yüzde 51 Saldırısına Uğramıştı

Ethereum Classic’in geçmişte yüzde 51 saldırısna maruz kalması sebebiyle uzun bir onay süreci başlatan Coinbase, olası yeni bir saldırıda saldırganların borsa üzerinden satış yapabilmesini önlemeyi amaçlamakta.

Ethereum Classic’e en yakın onay süresi ise Bitcoin SV’de bulunmakta. SV tarafında da 1008 onay, borsada işlemlere başlamak için gerekli durumda.

EWwAT1 WoAEvV06 - Ethereum Classic'de Borsalar Arası Yüzde 6 Fark Oluştu!

Borsalar arasındaki fiyat farklılığı ise yarım saatlik sürenin ardından kapanmış görünüyor.

Sizce bu fiyat farklılığına ne sebep olmuş olabilir?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar