Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51652.92
1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3030
3.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.87
3.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.5
1.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Dencun için Holesky testnet tamamlandı

Clock
Paylaş
Ethereum Dencun için Holesky testnet tamamlandı

Ethereum blok zincirindeki ölçeklendirme sorunlarına çözüm olması beklenen Dencun yükseltmesindeki son aşama olan Holesky testnet bugün başarıyla tamamlandı.

Holesky testnet, mainnet öncesi büyük bir başarıyla gerçekleşti. Holesky testnet, Sepolia testnet güncellemesinin ardından sorunsuz yürütülen son aşama oldu. Ethereum ağına mainnet yüklemesinin ise mart ayı içinde yapılması planlanıyor.

Binance BannerBinance Banner

Ethereum ağı, mart ayındaki Dencun mainnet lansmanı için hazır

Dencun yükseltmesi, Cancun ve Deneb yükseltmelerinin içeriklerini barındırıyor. Dencun’un en önemli özelliği, Ethereum’a “bloblar” getiren Proto-danksharding’dir (EIP-4844). Bu bloblar, depolama yükünü kolaylaştıracak ve Ethereum’daki DApp’ler için işlem maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak. Ayrıca Ethereum’daki ağ node’ları tarafından büyük hacimli off-chain verilerin, geçici olarak depolanmasını ve alınmasını kolaylaştıracak. Dencun yükseltmesi, ağdaki verimliliği artıracak. Layer 2 ölçeklendirme çözümleri için düşük işlem maliyeti ve kullanıcılara daha fazla blok alanı sağlayacak.

Tüm bunlara ek olarak Ethereum ağındaki bu son yükseltmenin ardından ETH fiyatı yüzde 2,46 oranında arttı. Yaklaşık 4 saat önceki verilere göre ETH’nin 24 saatlik işlem hacmi 8.285.848.096 dolara ve piyasa değeri 290.349.702.094 dolara yükseldi. ETH 2415.91 dolardan işlem gördü.

Kaynak: Coinpage

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar